Херсонських дітей відзначили в конкурсі проектів «Екосвітло»

У Дніпровському районі Херсона підведені підсумки конкурсу ідей енергоефективного освітлення центральної алеї та дитячого майданчику парку ім. В. Маргелова. Конкурс оголошений у квітні цього року, у ньому взяли участь колективи 5 найактивніших шкіл.

Ініціатива проведення у районі соціально-економічного проекту «EKO-SVITLO» належить депутату Олегу Баркаренку. Ідею підтримали виконком, науковці, екологи. Та, найголовніше, нею зацікавились діти – старшокласники загальноосвітніх закладів №№32, 36, 37, 50 та 52. Разом з педагогами, керівниками гуртків розробили свої проекти-ідеї освітлення парку.

Були серед них ті, які вже на слуху, – використання енергії вітру, сонця й води. Були й креативні – встановлення «енергетичних» дерев, перетворення та збереження енергії від руху дитячих гойдалок, спортивних тренажерів, і, навіть, стічних та каналізаційних вод. Експертна рад оцінювала учнівські роботи за критеріями: оригінальність, екологічна та економічна ефективність та раціональність.

«Ми ставили перед собою кілька цілей. Перш за все, зацікавити дітей ідеєю дбайливого ставлення до природи. У неї неможливо постійно брати у борг і не віддавати. І, по-друге, отримати цікаві ідеї, які ми зможемо втілити в подальшому», - розповів голова Дніпровської районної у м. Херсоні ради Владислав Кондратов.

Оцінювали роботи гуртківців: голова Дніпровської ради у місті Херсон Владислав Кондратов та депутат Олег Баркаренко, фахівці з питань екології: Володимир Шелудько та директор ТОВ «УкрНДІнженпроект» Володимир Скороход. Висновок членів експертної ради: всі проекти заслуговують на існування. Але конкурс – це змагання, і в ньому є переможці. Перше місце здобула команда еко-гуртка школи №52.

«Гуртківці вивчили досвід отримання енергії від стихій. І, спираючись на нього, розробили свій проект освітлення паркової зони. Таким чином ми привчаємо дітей до думки: в їхніх силах зробити місто ошатним, сучасним, комфортним для його жителів», - відзначив керівник екологічного гуртка ЗНЗ №52 Юрій Синицький.

На другому місці – учні ЗНЗ №50 (керівник електротехнічного гуртка Олександр Алексєєв), третє - посіла розробка учениці ЗНЗ №52 Ірини Патук (керівник проекту Олена Семерфельд). Ексклюзивні дипломи проекту «EKO-SVITLO» отримали учні 36-ої та 37-ої шкіл. Усім переможцям вручені грошові премії на впровадження нових ідей. А керівників проектів-переможців відзначила дипломами секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

«Я хочу подякувати педагогам за їхню працю. Лише у ваших мудрих руках діти можуть розвивати всі свої таланти! А дітям хочу сказати: впевнено йдіть вперед, вчіться, беріть на озброєння все, що є у світі науки нового і прогресивного, доповнюйте і реалізуйте на благо своєї країни! За енергозберігаючими технологіями – майбутнє, і в нашому краї, багатому на сонце, вітер і воду, свої проекти ви зможете втілити у життя!», - наголосила Олена Урсуленко.

Дніпровський район Херсона можна вважати піонером у впровадженні енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії. На рахунку депутатів та працівників виконкому – кілька екологічних проектів, які носять не лише природоохоронний характер, а й дають певний економічний зиск.

Анна СОКОЛЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон