Скадовчани за "Чистий Маяк"

Так назвали свою екологічну акцію небайдужі скадовчани, які передостаннім рейсом теплоходу ОМ-104 приїхали на острів Джарилгач, щоб почистити від сміття популярну туристичну стоянку "У Маяка".

На жаль, відпочивальники, як гості, так і місцеві жителі, не завжди з розумінням ставляться до збереження чистоти острова, намагаючись тільки отримати всі його принади. А це ж так просто - прибрати за собою.

Інше "на жаль" - відноситься вже тільки до самих скадовчан... Не тільки сумлінне виконання обов'язків господаря покликало на це прибирання деяких скадовчан. Це ще й можливість безкоштовно відвідати острів та його чудові пляжі.

Багато мешканців міста, бюджетники, в першу чергу, не можуть дозволити собі це задоволення через вартість квитків, яка, м'яко кажучи, кусається. Тож акція пройшла, поєднуючи корисне з приємним.

Під час прибирання народжувались і ідеї. Так була запропонована ідея: оголосити знижки на проїзд до острова тим, хто вертаючись з відпочинку, везе з собою мішок зі сміттям, зібраним не тільки після себе, але й поблизу місця свого відпочинку. Може і варто взяти це до уваги?

Після прибирання сміття не забули і про джерело біля Маяка. Нещодавно силами скадовських активістів там були завершені роботи по облаштуванню армопояса та його штукатурці. Тепер підкрасили.

Сергій Павленко, завершуючи покраску, нагадав, що приймаються пропозиції щодо художнього оформлення. А до наступного сезону активісти обіцяють підготувати кришку з люком або, можливо, художню надбудівлю.

Велике прибирання завершилось. Пакети зі сміттям були перенесені на теплоход, а у Скадовську на причалі на них вже чекала машина.

Отже, теплоход на острів вже не ходитиме. Але є ще інші, невеличкі судна, які продовжують курсувати до Джарилгача. Оксамитовий сезон продовжується, і чудові теплі вересневі дні - цьому підтвердження.

Семен ПАРАСЮК
За матеріалами сайту "Скадовські новини"

P.S. Акція "Чистий Маяк" була організована Скадовською райдержадміністрацією спільно з міською радою Скадовська

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон