Небезпечний прецедент на Херсонщині

До Херсонського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява про оскарження розпорядження голови Херсонської ОДА щодо перейменування вулиць.

До Херсонського окружного адміністративного суду звернулась мешканка селища Білозерка з адміністративним позовом до Херсонської обласної державної адміністрації про скасування розпорядження голови Херсонської ОДА від 18.05.2016 № 337 «Про перейменування об'єктів топоніміки населених пунктів області, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму» в частині перейменування вулиці Михайлевського на Кооперативну селища Білозерка.

В позовній заяві зазначено, що громадськість селища не погоджується з перейменуванням вулиці Михайлевського.

На їхню думку, вулиця названа на честь односельчанина, який має статус Ветерана Другої Світової війни, не містить символіки комуністичного тоталітарного режиму, що не пов'язано із застосуванням Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Ухвалою суду по вказаній справі відкрито провадження, призначено до розгляду на 30 серпня 2016 року та зобов'язано Херсонську ОДА опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо розпорядження голови Херсонської ОДА від 18.05.2016 № 337 у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

Прес-служба Херсонського окружного адміністративного суду

P.S. Позитивне рішення суду за вказаним вище позовом може стати небезпечним прецедентом для прибічників «огульного перейменування», коли рішення про перейменування вулиць приймаються «пакетом» без обговорення і схвалення громадою...

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів