Херсонцям про купівлю продуктів харчування в спеку

З приходом спекотних днів купувати швидкопсувні продукти на ринках стає все більш небезпечно.

Прилавки з м'ясом, рибою і написами «найсвіжіше» на ділі далеко не завжди мають в своєму асортименті відповідний товар. Підтвердити якість продуктів на ринку виявляється не просто. Як правило продавець пояснює: документів про якість товару немає, аби вони у хазяїна.

Швидкопсувні продукти тваринного і рослинного походження містять в своєму складі багато вологи, що створює сприятливі умови для життєдіяльності мікроорганізмів і активації ферментів, що приводять до швидкого псування продуктів.

До швидкопсувних продуктів відносяться м'ясо і м'ясопродукти, риба і рибопродукти, птах, ікра, сири, яйця, харчові жири, фрукти, ягоди, зелень і ін. До швидкопсувних продуктів можуть бути віднесені квас та пиво. Терміни зберігання швидкопсувних продуктів визначаються температурними умовами зберігання про які кожен продавець повинен знати та дотримуватись. Але це в оригіналі, а на практиці продавець дотримується одного свого наміру: як найшвидше продати товар.

Тому на практиці трапляється, що після закінчення основного терміну, в який не вдалося продати м'ясо, його заморожують або направляють у відділ кулінарії в начинки пиріжків, в салати і котлети.

На ринках продавці більш жорстокіші до споживача: шматки, що почали псуватися обрізають, обтирають марганцівкою, обкурюють чадним газом, що дасть можливість продавати його ще 8-19 діб.

Обираючи м'ясо, треба знати, що псуватися воно починає з середини, тому попросіть продавця проткнути його ножем і після цього принюхайтесь, не треба соромитись, адже купуєте для себе та своєї родини.

Щоб не отруїтись молочними продуктами, не варто забувати про те, що перед покупкою варто звернути увагу на дату виготовлення і дату зберігання продукту, на цілісність упаковки. На ринках купуйте молочну продукцію з ранку та запитуйте довідку про лабораторний аналіз.

Свіжу рибу та навіть солону на ринках де зовсім відсуне холодильне обладнання в таку спеку купувати не бажано.

Хлібобулочні вироби купуйте для споживання протягом доби, в іншому випадку зберігайте залишки в холодильнику.

Будьте обережними, уважними і головне здоровими!

"Нова Каховка онлайн"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон