На півдні жнива стартували з втрат

Дощі перетворили продовольче зерно на фураж. У Каховському, Новотроїцькому та Чаплинському районах Херсонщини почалося збирання врожаю ранніх зернових.Загалом із 535 тисяч гектарів аграрії планують отримати 1,6—1,8 мільйона тонн пшениці та ячменю.

І хоча в травні-червні дощів для цих культур вистачало навіть із надлишком, урожай все одно буде меншим, ніж торік. Адже через посуху під час осінньої посівної аграрії скоротили площі під озимими більш як на сто тисяч гектарів. Є проблеми і з якістю зерна: надмірна кількість вологи сприяла розповсюдженню грибкових захворювань — зокрема, фузаріозу колосу.

«У посушливі роки на Херсонщині частка продовольчого зерна у врожаї становила 80—90 відсотків. У дощові продовольче та фуражне розподілялися порівну — волога, як відомо, вимиває білок, — коментує заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Андрій Недєлько. — Точних прогнозів наразі немає, але гадаю, що тенденція збережеться і цьогоріч».

"Голос України"

Мал. Миколи КАПУСТИ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон