Всесвітній день донора крові у Херсоні

14 червня в усьому світі відзначають День донора крові. Дату обрано не випадково, адже саме цього дня, 1868 року Карлом Ландштейнером було відкрито групи крові.

Сьогодні, зазвичай, багато людей приходить до Центрів, де можна стати донором. У Херсонському обласному центрі служби крові також було багато охочих допомоги українцям, що мають проблеми зі здоров'ям і потребують переливання крові.

Важливим цей день є саме тому, що можна нагадати про те, наскільки вагомою стане допомога кожного громадянина, особливо в часи, коли на території України тривають бойові дії. Крові часто потребують і малі діти, і старі. Жоден не застрахований від нещасного випадку.

«Херсонський обласний центр служби крові» є головним закладом із системних закладів служби крові Херсонщини. Саме сюди передають заготовлену кров з усієї області, для виготовлення препаратів і компонентів крові», – розповів Віктор Коваленко, директор департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації.

За словами працівників Центру, жителі Херсонщини ставляться до місії донора відповідально. «За останні 2-3 роки люди дуже активно здають кров, при цьому абсолютно безкоштовно», – поділилася в.о. головного лікаря Херсонського обласного центру служби крові Ганна Лагутіна.

Багато працівників Центру сьогодні самі здають кров, завітали сюди і представники влади, які теж захотіли надати посильну допомогу і врятувати чиєсь життя, адже кожен донор на вагу золота. «Ми всі однаково сповненні життя, прагнемо бути здоровими. Тому повинні розуміти – наша кров може врятувати чиєсь життя», – вважає Олена Урсуленко, секретар Херсонської міської ради.

До реєстратури вишикувалась черга з тих, хто вирішив здати кров. Олена Урсуленко стала донором сьогодні вперше, а ось Андрій Путілов вже не раз здавав кров у Центрі, сьогоднішній день не виняток. Окрім цього, голова обласної ради презентував медикам важливий подарунок.

«Я сьогодні вручав багато нагород донорам, в тому числі і від Президента. Вручив і нове обладнання – сучасні крісла, на заміну старим, яким вже понад 50 років», – розповідає Андрій Путілов, голова Херсонської обласної ради. При цьому представник влади пообіцяв, що протягом року оновлення обладнання продовжуватиметься.

Майже кожен херсонець може прийти будь-якого дня, аби виконати важливу місію – стати донором крові і подарувати комусь надію на життя.

Український Південь

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон