Кому служать представники громади Скадовська?

В Скадовську 24 травня 2016 року відбулася XI сесія VII скликання, на якій депутатами міської ради розглянуто низку важливих для нашого міста питань.

Проте, в даній статті хотілося б акцентувати увагу читача на дванадцятому питанні порядку денного засідання вищевказаної сесії міської ради.

А питання це звучало на сесії так – «Про перейменування вулиць у місті Скадовську». Здавалося б, що всі питання щодо перейменування вулиць у місті вже давно вирішено, оскільки з цього приводу проводилися громадські слухання та прийнято відповідне рішення місцевої ради.

Проте, громада міста не зовсім погоджується з новими назвами декількох міських вулиць, а саме – з назвою вулиці Мангубінська (колишня Пролетарська) та Вячеслава Чорновола (колишня Паризької Комуни).

Так, мешканцями зазначених вище вулиць було зібрано підписи громади та спрямовано відповідний лист на ім'я міського голови і депутатів з проханням провести іще раз громадські слухання з приводу перейменування вказаних вулиць.

Зазначимо, що громада міста, тобто, мешканці вулиць Мангубінської та Вячеслава Чорновола зібрали близько двох сотень підписів із кожної зазначеної вулиці, таким чином, виявивши своє бажання дати іншу назву вулицям, на яких вони проживають.

Перед початком голосування по питанню щодо перейменування вулиць, міський голова надав слово представнику громади, який в своєму виступі зазначив, що громада міста, тобто мешканці вулиць Мангубінської та Вячеслава Чорновола, не згодні з такими назвами, що підтверджується зібраними підписами, а тому просять провести громадські слухання, на яких повторно розглянути питання по перейменуванню.

Після виступу представника від громади (мешканця однієї із вказаних вище вулиць), в сесійній залі почалася пожвавлена дискусія між присутніми депутатами та міським головою.

Одні підтримували заяви громади, інші категорично проти висловлювалися з приводу проведення громадських слухань. Особисто голова – на відріз відмовився підтримати мешканців міста з приводу поставленого питання щодо проведення громадських слухань.

До речі, перед тим, як розпочати голосування по даному питанню, декілька депутатів висловили свою думку з приводу вищеописаного, зазначивши, що кожен із депутатів міської ради, в тому числі і міський голова є прямими представниками громади, тобто обрані на посади, ніким іншим, як самими мешканцями нашого міста, а тому – зобов'язані діяти виключно в інтересах громади та на її користь.

Більше того, стаття 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» зазначає, що депутат місцевої ради - представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу.

Депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного
голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Але, нажаль, в результаті голосування по даному питанню, рішення з приводу проведення громадських слухань щодо перейменування Мангубінської (Пролетарської) та Вячеслава Чорновола (Паризької Комуни) не знайшло підтримки у більшості депутатів та особисто міського голови.

Чому це питання визвало негативне відношення депутатів до громади залишається лише замислитися? Адже, мова йшлася тільки про проведення громадських слухань і тільки після заслуховування громади потрібно було б приймати рішення про перейменування вулиць міста.

Аналізуючи описане вище, напрошується питання: «Шановні депутати та міський голова Вас обирали для того щоб ви нехтували думкою людей?» Це ж наскільки треба не поважати жителів міста, які до речі, за Вас віддали свої голоси, щоб нехтувати думкою громади?

Півроку працює новообрана рада, а разом із нею і новообраний міський голова, але за цих півроку, можливо, що вже у частини мешканців нашого міста склалося враження, що вони помилились у своєму виборі.

Отже, тепер шановна громада міста потрібна зробити відповідні висновки щодо того, чи потрібні їй такі представники на чолі з міським головою, які не хочуть дослухатися до неї та діяти в її інтересах.

Євген Лавриненко,
депутат Скадовської міської ради, секретар постійної комісії з питань законності,
запобігання корупції, захисту прав та свобод громадян, депутатської діяльності та етики (мандата), дотримання Статуту територіальної громади міста Скадовська,
регламенту роботи ради та взаємодії з правоохоронними органами.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон