За час попередньої та нинішньої каденції накопичилось багато стратегічних питань життєдіяльності міста, які потребують нагального вирішення, і таких, що стосуються депутатської діяльності.
На засідання були запрошені і голови районних рад Херсона. Керівники адміністративних одиниць міста звернулись до міських депутатів зі своїми пропозиціями про розширення своїх повноважень.
Шість років тому їх сильно «підрізали» колеги з попередніх скликань. Районні ради не в змозі надати підпорядкованим територіям якогось наближеного до цивілізації вигляду – все залежить від фінансування з міської казни, а своїх прибутків райони не отримують.
«Районні бюджети могли б наповнюватись надходженнями від «земельного» податку. Його щорічно сплачують мешканці приватних будинків.
І ці кошти районна рада могла б спрямовувати на благоустрій територій: освітлення, ремонт доріг, тощо», - таку пропозицію висловив голова Дніпровської районної ради Владислав Кондратов.
Херсонці так і не дочекались надання якісних послуг від держави. Законодавець наприкінці минулого року передбачив створення Центрів надання адміністративних послуг як комфортних офісів для їхніх працівників і користувачів, які можуть отримати всі адмінпослуги в одному приміщенні.
І в більшості міст України такі Центри вже створені і діють. У Херсоні Закон не був реалізований повною мірою. ЦНАП, що діє на першому поверсі міськвиконкому, не відповідає вимогам чинного законодавства. Приміщення не пристосоване для обслуговування великої кількості жителів міста й поки що не надає весь комплекс послуг.
«Якщо зараз зійти на перший поверх, то ми побачимо величезні черги до кожного віконця. У таких умовах херсонці не можуть отримувати якісну послугу від держави.
Потрібно вживати екстрені заходи, тому і секретар міськради зініціювала проведення «депутатського дня», - прокоментував депутат, голова антикорупційної комісії міськради Віталій Богданов.
Херсонські депутати вирішили попрацювати у комісіях і фракціях, вивчити ситуацію з розширенням повноважень райрад та підбору приміщення для ЦНАПу. І розглянути ці питання на червневій сесії.
Заслухали також і роз'яснення юристів, як діяти у відповідності до антикорупційного закону.
«У нас вже є практика, коли у проектах рішень сесії виявлявся «конфлікт інтересів». Депутати кілька разів відкрито про це заявляли. Ми запропонували заслухати фахівців з цього питання.
І всі, хто хотів розібратись в антикорупційному законодавстві і діяти у рамках закону, прийшли на «депутатський день», - сказала секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко. – Я впевнена, що такі зустрічі потрібно проводити частіше. Це піде на користь громаді Херсона».
Ганна СОКОЛЕНКО