Перспективи підтримки довгострокової соціальної стабільності в області від ТЧХУ

25 травня в Херсонській обласній організації Товариства Червоного Хреста України відбулася робоча зустріч щодо реалізації проекту «Підтримка довгострокової соціальної стабільності в Україні», яку провів голова організації Андрій Пасіка з представниками громадських організацій та керівниками державних установ, які працюють з ветеранами АТО.

Розпочалась зустріч з презентації проекту «Підтримка довгострокової соціальної стабільності в Україні» яку провела регіональний координатор проекту, заступник голови ХОО ТЧХУ Жанна Петріна.

Як зазначила Жанна Олександрівна даний проект в області здійснюється за підтримки Уряду Японії через Міжнародну Федерацію Червоного Хреста та Червоного Півмісяця і ставить на меті сприяти довгостроковій соціальній стабільності в Україні, підтримуючи медичну та соціальну реінтеграцію поранених демобілізованих військовослужбовців та вразливих вимушено переміщених людей зі Сходу країни. Це здійснюється шляхом надання консультацій та психосоціальної підтримки пораненим демобілізованим військовослужбовцям у військових госпіталях.

Проводитимуться спільні заходи і для родин демобілізованих військовослужбовців. Щодо поранених демобілізованих військовослужбовців, в рамках медичного компоненту проекту вони мають змогу отримати деталі до протезів, медичне обладнання (ліжка, милиці, інвалідні візки), засоби для полегшення побуту (пристосування для дому – поручні, ручки), і т.д.

Зазначений проект продовжує заходи для жінок і дітей, постраждалих від переміщення зі Сходу України та Криму, на отримання психосоціальної підтримки відповідно до статі та віку, що сприятиме підвищенню їх соціального благополуччя, механізмів виживання, стійкості та захисту.

Саме про цей напрямок роботи розповіла психолог-волонтер ХОО ТЧХУ, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Херсонського державного університету Ірина Целінко.

Поділилися своїми планами щодо вирішення даного питання в області і директор Департаменту соціального захисту населення Геннадій Причина та завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, координатор Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській ОДА Юрій Любченко.

Висловили учасники зустрічі і свої пропозиції щодо реалізації даного проекту в сільській місцевості. Так, Олександр Федюнін, представник Херсонського обласного військкомату, наголосив про необхідність інформаційно-роз'яснювальної роботи в засобах масової інформації щодо необхідності психосоціальної підтримки ветеранів.

В свою чергу Начальник КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» Валерій Тимошенко розповів про місячник безкоштовного обстеження учасників АТО, який зараз триває в області.

Розповіли про своє бачення щодо співпраці в рамках даного проекту і представники громадських організацій Наталія Хозяінова, помічник керівника центру допомоги учасникам АТО при Херсонській обласній державній адміністрації, член ГО «Рука допомоги – Херсон», Сергій Рожко, голова Херсонської обласної громадської організації «Союз організацій інвалідів Херсонщини» та Руслан Черемісін, керівник ГО «Українська асоціація інвалідів АТО», юрист ГО «Товариство воїнів-учасників, ветеранів АТО на сході України».

По закінчені всі присутні домовилися опрацювати пропозиції щодо координації зусиль скеровані на ефективну реалізацію даного проекту.

Сашко КАРПЕНКО,
прес-служба ХОО ТЧХУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів