У Херсоні представили план «Армії гідності»

Проект «Армія гідності» передбачає програму широкої підтримки воїнів АТО, а саме допомогу солдатам на фронті та в тилу, захист прав бійців після їх повернення додому, психологічну та соціальну реабілітацію наших героїв після їх демобілізації, допомогу родинам бійців АТО, а також впровадження реформ в системі військового керівництва України.

Вчора, 17 травня у місті Херсон відбулась зустріч громади регіону із керівником проекту «Армія Гідності» громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість» - Тарасом Костанчуком.

Тарас Костанчук – ветеран АТО, командир штурмової групи батальйону «Донбас» у 2014 році, сьогодні об'єднує навколо проекту «Армія гідності» однодумців, патріотів, активістів, свідомих громадян зі всієї країни!

На сьогоднішній день вже працює низка громадських приймалень по регіонам, де щодня знаходяться кваліфіковані юристи, які надають безкоштовні консультації. Подібна приймальня вже працює у місті Херсон.

Сьогодні в рамках проекту «Армія гідності» розроблено план згідно якого створюватимуться гідні умови в українській армії. Цей план розроблено на основі використання досвіду Республіки Хорватія (країна, яка пережила зовнішню агресію та подолала ті ж самі проблеми, які є сьогодні в Україні).

План «Армії гідності» складається з наступних 10 пунктів:

1. Забезпечення бійцям на передовій гідних умов перебування на службі.

2. Ухвалення Закону про права захисників України та членів їхніх родин, проект якого розроблено нашим рухом.

3. Створення єдиного реєстру воїнів АТО, які захищають або захищали Україну.

4. Отримання ветеранами АТО гідної компенсації.

5. Створення Міністерства у справах ветеранів АТО. Створення центрального органу державної влади, який всебічно опікуватиметься вирішенням проблем ветеранів АТО (на кшталт Ministarstva branitelja у Хорватії).

6. Можливість отримати освіту родинам. Заснування стипендій для навчання дітей, чиї батьки загинули, або втратили працездатність в результаті боротьби з терористами і сепаратистами на сході України.

7. Заснування програми забезпечення робочими місцями і професійної перепідготовки воїнів АТО. Гарантія роботи в державних установах.

8. Розробка та втілення Національної програми психологічно-соціальної та медичної допомоги воїнам АТО, їхньої реінтеграції в українське суспільство, створення Національного та Регіональних центрів психологічно-соціальної допомоги, Національного центру психологічної травми.

9. Розробка та втілення Національної програми пошуку пропалих безвісти.

10. Унеможливлення уникнення люстрації через статус УБД. Внесення поправок в діюче законодавство з метою унеможливлення уникнення люстрації особами, які отримали статус Учасника бойових дій. Чиновники не зможуть уникати люстрації через статус УБД.

«Армія гідності повинна стати нормою для України! Тому ми будемо наполягати на її реформуванні, щоб повністю змінити систему військового керівництва, підготовки бійців, перейти на контрактну службу та створити резервну армію! Державна армія повинна бути дієздатною, вмотивованою, озброєною, одягненою, ситою і оплаченою!», - зазначає керівник проекту «Армія Гідності» Тарас Костанчук.

Також під час прес-конференції був представлений координатор проекту «Армія Гідності» в Херсонській області – Андрій Добравський.

Політична Херсонщина

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів