Ібрагім Сулейманов: народ, який не пам'ятає свою історію, не має майбутнього

14 травня відзначили 307-річницю заснування Кам'янської Січі і вшанування пам'яті кошового отамана Костя Гордієнка.

Участь у заходах взяли керівництво області, представники козацтва, національних товариств, органів влади, громадськість.

Присутній на святі голова Херсонського міського Меджлісу кримськотатарського народу Ібрагім Сулейманов вважає, що народ, який не пам'ятає свою історію, не має майбутнього: «Про історичні факти потрібно не боятися говорити вголос, від нас і так 70 років приховували і замовчували нашу історію».

Він зазначив, що Кам'янська Січ існувала в складний і трагічний період історії козацтва.

Це єдина Січ запорозьких козаків, залишки якої дійшли до наших днів. На її території збереглись чіткі сліди всіх трьох основних частин побудови традиційної козацької Січі. За часів існування Кам'янської Січі тут було 40 куренів і проживало близько 2 тисяч чоловік. Кам'янська Січ є єдиною в Україні пам'яткою козацької Січі, що зберегла свій первозданний вигляд.

«Сьогодні яскраво простежуються історичні паралелі. Українська держава розуміє важливість підтримки та збереження культурної спадщини кримських татар», - підкреслив Ібрагім Сулейманов.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів