Херсонщина – це козацький край

Вчора, 14 травня у селі Республіканець Бериславського району, на території Кам'янської Січі, відбулися урочисті заходи з нагоди 307-ї річниці її заснування та вшанування пам'яті кошового отамана Костя Гордієнка.

На свято прибули козаки з Херсона та багатьох районів області, представники обласної та районної влади, громадськості області, учнівська молодь.

У своєму виступі голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відзначив, що Кам'янська Січ – це наша історична святиня, до якої, будуть приходити майбутні покоління: «Наша Херсонщина – це козацький край. Край сміливих, працьовитих та сильних людей, який і до нині пронизаний могутньою козацькою енергетикою».


Крім того, він підкреслив, що є домовленості з представниками бізнесу Херсонщини про реконструкцію Кам'янської Січі: «Ми відновимо ту історичну справедливість, яка має бути, і Кам'янська Січ займе гідне місце в історії українського козацтва», – наголосив Андрій Гордєєв та побажав всім наснаги, козацької впертості та мирного неба.

Біля пам'ятника козакам Кам'янської Січі та могил кошових отаманів Кості Гордієнка і Василя Єрофєєва священиками було проведено молебень по загиблих козаках, присутні поклали вінки та квіти.

Після цього на Січовому майдані відбулися шикування козаків, церемонія виносу козацьких прапорів та підняття Державного прапору України. Свято супроводжувалося урочистим концертом.

Крім того, на святі в Кам'янської Січі після закінчення урочистостей відбулися спортивні змагання на козацьку тематику та частування всіх козацьким кулішем.

Довідка: Кам'янська Січ на території нинішньої Херсонщини існувала протягом 1709-1711 років та 1728-1734 років. На сьогодні вона вважається єдиною Січчю запорозьких козаків, де збереглися основні її складові частини, зокрема, рештки козацьких куренів, Січового майдану, виробничих майстерень, козацький цвинтар. За часів існування Кам'янської Січі тут було 40 куренів і проживало близько 2 тисяч чоловік.

За матеріалами Херсонської ОДА

Фото Олександр Корняков

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів