Зручних потягів немає і не буде

Через незручні потяги і відсутність квитків на них у будь-яку пору року молодь області все частіше відмовляється від послуг "Укрзалізниці".

Транспортне сполучення Херсонщини з більшою частиною України, схоже, зводить нанівець усю туристичну і курортну привабливість нашої області. Відсутність авіасполучення і швидкісних потягів хоча б із Києвом, а також погані дороги і низький рівень сервісу автобусних перевізників стоять на заваді розвитку регіону.

«Це ж як треба любити Азовське море, щоб погоджуватися трястися до Генічеська потягом зі Львова 24 години в один бік!» — якось зауважив один генічеський журналіст.

Проте не тільки влітку, а й будь-якої пори року практично неможливо придбати квитки навіть на наявні потяги, що курсують між Херсоном і Києвом та Львовом. Узагалі відсутнє за­ліз­ничне сполучення з багатьма регіонами: Ужгородом, Чер­нів­цями, Івано-Франківськом, Сумами.

На дану проблему звернув увагу херсонський міський голова Володимир Миколаєнко. Днями він направив звернення до нового міністра інфраструктури Володимира Омеляна з проханням запровадити залізничний склад потягів класу «Інтерсіті» сполученням Херсон — Київ.

Аналогічні питання «Новий день» поставив регіональній філії «Одеська залізниця», що обслуговує залізничний вокзал Херсон. Отримана нами від­повідь виявилася зовсім не втішною.

«Пасажирськi перевезення нині здiйснюються в умовах гост­рого дефiциту рухомого складу (ступiнь його зносу становить до 90%) та фiнансових ресурсiв. За роки незалежностi України норма статтi 10 Закону України «Про транспорт» щодо бюджетного асигнування за­купiвель пасажирського рухомого складу фактично не виконувалася. Усi дiльницi виробничого пiдроздiлу «Херсонська дирекцiя залiзничних перевезень» регiональної фiлiї «Оде­ська залiзниця» не електри­фiкованi та одноколiйнi, тому введення швидкiсного руху поїздiв вiд Києва, Львова, Харкова та iнших мiст України до мiста Херсон на даний час, на жаль, не планується», — повідомила листом служба пасажирських перевезень «Оде­ської залізниці».

Вона також зазначає, що рiшення щодо призначення нових поїздiв, включення додаткових вагонiв приймає керiв­ництво ПАТ «Укрзалiзни­ця» на пiдставi аналiзу пасажиро­потокiв, який здійснює ана­лiтичний вiддiл департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення.

«Регу­лювання схем поїздiв здiй­снюється постiйно в залежностi вiд їх населеностi, а для забезпечення перевезень пасажирiв у пiковий час (лiтнiй перiод, святковi та вихiднi днi, шкiльнi канiкули) призначаються до­датковi поїзди, здiй­снюється причіплення додаткових ваго­нiв. Так, на травневi та Вели­коднi свята призначено до­дат­ковi поїзди через станцiю Херсон: № 298/297 Миколаїв — Київ, № 254/253 Миколаїв — Івано-Франкiвськ, № 251/252 Днiпропетровськ — Одеса. Оформлення ж документiв здiйснюється за 45 дiб у попередньому та добовому режимах продажу як зi станцiй формування поїздiв, так i з промiжних станцiй на маршрутах прямування поїздiв. Тому у «пiковий» час рекомендуємо продумати свою поїздку заздалегiдь та завчасно звертатися до квиткових кас», — наголошують представники залізниці.

Поки ж останні не бачать жодних проблем у наявному залізничному сполученні з Херсонщиною, самі жителі області — передусім молодь — почали масово відмовлятися від подорожей потягами, віддаючи перевагу сервісу Blablacar.

«І я, і багато хто з моїх друзів уже фізично не можуть витер­піти поїздку до Києва чи Львова потягом, навіть якщо пощастить придбати квитки. Набагато зручніше знайти попутну машину і дістатися куди потрібно, нехай і з пересадкою, — говорить 26-річна новокаховчанка Лариса.

До речі, як повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури України Володимир Омелян, 22 квітня він дав доручення «Укрзалізниці» переглянути розклад та призначити прямі додаткові поїзди до Миколаєва та Херсона з Ковеля, Луцька, Рівного, Чернігова, Житомира, Сум та Чернівців, а також влаштувати пряме сполучення між Запо­ріжжям та Івано-Франківськом і Ворохтою, між Ужгородом та Херсоном.

«Сезон відпусток не за горами, тому важливо, щоб додаткові поїзди були призначені якомога швидше. Відкриття продажу квитків на них дасть змогу громадянам заздалегідь спланувати свій відпочинок», — зазначив він.

От тільки питання — чи будуть ці потяги зручними для пасажирів і чи не курсуватимуть на південь «через Жмеринку» — залишається відкритим.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів