Минулий понеділок голова каховського ОСББ "Першотравнева, 29" Тетяна Вегер згадує, як кошмарний сон. На 5-му поверсі її багатоквартирного будинку померла людина. Небіжчик пролежав у закритій наглухо кімнаті під променями сонця 4 дні, перш ніж сусіди відчули щось не те.
— Саме в ці дні 58-річний чоловік був у помешканні один: його жінка доглядала в західній Україні хворого батька. Ані вона, ані ми додзвонитися або достукатися до нього не змогли.
Наші звернення до управління з надзвичайних ситуацій і дільничного інспектора поліції з проханням допомогти потрапити до квартири ні до чого не призвели. Не могла потрапити туди й дружина, котра терміново повернулася додому: двері були зачинені зсередини.
Зрештою, коли ми змогли відкрити замок, побачили напіврозкладене тіло сусіда. І тут виникла наступна проблема: як його вивезти до моргу, як винести тіло з квартири? Звернення до дільничного, до першого заступника міського голови Павла Пуляєва, до знайомих комунальників ні до чого не призвели. Ми ніде не змогли знайти ані мішка, ані протигаза, ані фахівців, які могли б допомогти.
Зрештою, вдалося домовитися з трьома алкоголіками, які погодилися на своїх плечах винести небіжчика. Це було жахливе видовище, адже загорнути тіло до пуття так і не вдалося. Після того ми довго вимивали всі сходинки і підлогу та провітрювали всі приміщення: сморід стояв на весь дім, — розповідає Тетяна Вегер.
За словами жінки, подібні випадки — не рідкість у місті. Час від часу з необхідністю винести ушкоджене тліном тіло доводиться і представникам інших ОСББ.
Натомість, як виявилося, під час засідання постійних депутатських комісій Каховської міськради 21 квітня необхідний для таких випадків інвентар є в ритуальній службі при міському КП «Комунальне транспортне підприємство».
Як запевнили його працівники, вони мають і спецмішки, і протигази для винесення напіврозкладених тіл. Проте з їхніх слів стало зрозуміло, що представників ритуальної служби зараз непокоять зовсім інші речі, які напряму можуть вплинути на якість надання цього виду послуг у місті.
— Нині міське кладовище поступово передається у приватні руки, — заявили представники ритуальної служби. — Керівництво «КТП» уклало договір з приватною фірмою, яка відремонтувала будинок доглядача кладовища і тепер не пускає нас на свої робочі місця. Складається враження, що нас поступово залишають без роботи, позбавляючи можливості надавати послуги населенню.
— Ні про яку передачу кладовища приватним особам мова взагалі не йде. Воно як було у комунальній власності громади, так там і залишиться, — коментує ситуацію в. о. директора КП «КТП» Олександр Зайцев. — Дійсно, ми уклали договір з «Ритуальним домом», який висловив бажання відремонтувати будиночок доглядача і навести порядок на території самого кладовища. Ця пропозиція була дуже доречною, адже наша ритуальна служба не займалася його прибиранням, і кошти на це не виділялися з місцевого бюджету. Зазвичай ми направляли туди людей, які вичищали все перед Великоднем. Але тепер там чистота і порядок.
За словами Зайцева, представники комунальної ритуальної служби перекручують факти, та й робочих місць у них ніхто не забирав і забирати не збирався.
«Вони є госпрозрахунковою дільницею нашого підприємства, що останнім часом постійно працювала зі збитками. Приватні фірми — такі самі суб'єкти господарювання, як комунальне чи будь-яке інше підприємство. На мою думку, від появи їх на ринку ритуальних послуг виграють усі, адже з'явиться конкуренція, а люди матимуть вибір — до кого їм звертатися», — підкреслив в. о. директора «КТП».
Утім, депутатів міськради заява Олександра Зайцева не задовольнила, і вони вирішили винести це питання на обговорення на своїй сесії.
Олег БАТУРІН
"Новий День"