На острові Джарилгач планують капітальне будівництво?

На спільному засіданні постійних комісій Скадовської районної ради заслухали інформацію стосовно функціонального зонування території Національного природного парку «Джарилгацький».

Це питання викликало у депутатів бурхливе обговорення, адже унікальна флора і фауна острову потребує збереження. Разом з тим, зона рекреації острову потребує розвитку, але за умов налагодження систематичного контролю.

Відповідно до представленого проекту, основна задача НПП «Джарилгацький» - це збереження природного багатства острову, проте окрім певного зонування території проект передбачає і капітальне будівництво елінгів, будиночків для тривалого відпочинку та інші господарчі об'єкти, а це, як вважають депутати, – неприпустимо і призведе до непомірних екологічних втрат.

Крім того, такі плани суперечать діючому законодавству щодо заборони капітального будівництва на територіях національних парків.

За результатами розгляду комісіями рекомендовано підтримати проведення громадських слухань з питання зонування відповідної території та звернутися до профільного міністерства щодо заборони капітального будівництва на території острова.

Так само, необхідно більш комплексно підходити до організації відпочинку в рекреаційній зоні, а саме: опрацювати питання з видачі перепусток для маломірних суден та не закривати доступ відпочиваючим до унікальних природних ресурсів, а, навпаки, організувати його з дотриманням політики гарантування екологічної безпеки Джарилгацької затоки.

За матеріалами Скадовської районної ради

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон