Херсонці більше платитимуть, а депутати більше отримуватимуть

Ще з минулого тижня депутати Верховної Ради України отримують зарплатню у три рази більше ніж мали.

Якщо минулого місяця за «праведну працю» платники податків платили своїм найманим працівникам по 6 400 грн на місяць, то відтепер ми оцінили їх роботу у три рази дорожче. Зарплату своїм обранцям ми підняли до 17 650 грн.

Але це не все. Рівно стільки ж ми їм додамо на ведення «депутатської діяльності».

А ще збільшимо фонд заробітної палати для утримання «помічників-консультантів». Якщо раніше це було 12 500 грн, то відтепер – 25 000 грн. Збільшилась й кількість тих, хто буде допомагати депутатам працювати. Якщо раніше на ставку депутат утримував чотири особи, то відтепер він матиме «платних» п'ять помічників.

Такий подарунок нам і депутатам зробив екс-голова ВРУ Володимир Гройсман у останній день роботи Головою ВРУ. Йдучи з посади він підписав останнє розпорядження, яке й підвищує зарплату нардепам.

З якою метою її було піднято? З дуже шляхетною, аби депутати менш займалися комерційною діяльністю і були менш корумпованими. Чи допоможе це у боротьбі із корупцією? Вирішуйте самі.

Крім цього депутати, як і раніше, отримують гроші на оплату найманого житла у Києві. За них ми оплачуємо офісні приміщення (Комітети ВРУ). Ми доплачуємо, аби на депутатів працював штат помічників у Комітетах та Апараті ВРУ.

Ми за власний рахунок утримуємо цілий автопарк, який налічує понад три сотні легкових автомобілів і півсотні пасажирських автобусів. Ми турбуємося про їх здоров'я і стежимо за тим аби вони безплатно лікувалися у Феофаніі; ми виплачуємо їм «оздоровчі»; оплачуємо безоплатний проїзду в усіх видах транспорту (окрім таксі); а ще міжнародні відрядження і т.п. речі.

Скільки всього коштує кожен нардеп персонально порахувати важко (інформація закрита), а от прямі витрати порахувати можемо: на місяць депутат «коштує» – 60 300 грн. Такими чином всі народні обранці нам обходяться у 27 мільйонів 135 тисяч гривень.

Нагадаю, що розмір мінімальної пенсії складає – 1 130 грн., прожитковий мінімум – 1 399 грн. Якщо перерахувати суми, то один «депутат», з усім своїм штатом, обходиться нам у 53,3 «пенсіонера» на місяць. За рахунок всіх депутатів у продовж місяця можуть жити – 23 985 пенсіонерів.

Нагадаю також що Кабінет Міністрів України розглядає питання щодо підвищення для населення тарифі на газ, починаючи з 1 травня 2016 року. Попередній Уряд Яценюка відтермінував підняття ціни на один місяць.
Всі розповіді про те, що Уряд винайде спосіб не підвищувати тарифи ні чим крім балачок політикані не підтверджуються.

Як заявив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв: до вирішення питання щодо підняття, або не підняття тарифів всі переговори між НАК «Нафтогаз України» і ЄБРР та комерційними банками, зокрема Goldman Sachs, про надання кредитів щодо закупівлі і закачування природного газу припинені.

Прощавай тепло наступної зими? Чи є підстави сумніватися у тому, що КМУ не затвердить підвищення тарифів на газ для населення і «Укргазвидобування»? Вирішуйте самі...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон