"Новокаховське" вирощуватиме рис

Крім традиційних для себе соняшнику, ячменю, хурми та інжиру, місцеве господарство збирається займатися новою для себе культурою.


Ще наприкінці минулого року колись відоме далеко за межами Херсонщини державне підприємство "Дослідне господарство "Новокаховське" в прямому сенсі слова потопало в бур'янах.

Анексія Криму і його перепідпорядкування з захопленого окупантами Нікітського ботанічного саду Кіровоградській дослідній станції Національної академії аграрних наук України нічого хорошого «Новокаховському» так і не принесла.

«Поля були в такому жахливому стані, що для їх прибирання зі Скадовська нам пригнали 10 одиниць техніки, і 4 доби тут наводили порядок», — згадує директор дослідного господарства Валерій Свиридовський.

1 грудня 2015 року підприємство при­йняв під своє «крило» Інститут рису Національної академії аграрних наук України (Скадовськ). Тоді ж на ньому пройшла й зміна керівництва. Враховуючи новий профіль «Новокаховського», вже в цьому році тут планується висіяти перші 10 гектарів рису під крапельним зрошенням. Якщо експеримент вдасться, площі під цю культуру відведуть більші.

— Ця культура для регіону нова. Хоча разом із нами зайнятися нею планує одне з господарств Каховського району. Була також інформація про перші пробні посіви рису на Бериславщині. Головне ж завдання, що ми перед собою ставимо — покрити всю нашу площу зрошенням і встановити «фрегати». Хоча, крім рису, ми займаємося і більш традиційними для себе культурами. Сіємо 400 гектарів соняшнику. Висадили 10 га картоплі, посіяли 60 га ярового ячменю. Решта наших площ буде під паром. А взагалі наше господарство відносно невелике і має всього 625 гектарів ріллі, — розповідає Валерій Свиридовський.

Нині на підприємстві працюють 28 осіб, але кількість працівників планується збільшити. Також тут не припиняють вирощуваня декоративних і плодових культур.

«Уже звичні для нас інжир та хурма — зовсім нові культури для Інституту рису (директор Володимир Дудченко), проте він підтримує нас у цьому напрямі. Тим більше, що ту ж хурму у нас замовляють з усієї України і попит на неї, як і на декоративні рослини, доволі великий», — наголошує директор «Новокаховського».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон