Олег Романюк: Кожне питання, яке виноситься на сесію Херсонської міської ради, потрібно ретельно розглядати в депутатських комісіях

Постійна депутатська комісія з питань архітектури, містобудування та регулювання земельних відносин на плановому засіданні розглянула «сесійні» питання.

На VII сесію Херсонської міської ради, що відбудеться 28 квітня, винесені 47 питань, які вимагають детального вивчення. Доповідачі – начальники профільних управлінь та Департаментів виконавчого комітету повинні були відповісти на всі питання депутатів, що виникали у ході розгляду проектів рішень.

На наступній сесії розглядатимуться зміни до бюджету. Якщо коротко: з держави надходить субвенція на закупівлю підручників для 4, 7 класів; є зміни у фінансуванні програми розвитку ЖКГ (фінанси виділяються на встановлення пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи, вирішення екологічних проблем, ремонт причалу для швартування човнів і ботів у Гідропарку, ремонти електромереж у 21 школі та приміщення під бібліотеку у мікрорайоні Корабел).

Виділення 1 мільйона 833 тисяч гривень на відновлення роботи оздоровчого табору ім. Голубця викликало багато запитань.

«Цей об'єкт до сих пір не оформив всі юридичні стосунки з міської радою: не оформлена земля, нерухомість і т. д., на всі узгодження потрібен час. І гарантії, що вже цього літа табір зможе приймати дітей, ніхто не може дати, - акцентував голова комісії з питань архітектури, містобудування та регулювання земельних відносин Олег Романюк.

– Тому є пропозиція: рекомендувати фінуправлінню розділити цю суму на дві частини. Перша йтиме на фінансування поточного ремонту табору та фонд оплати праці, друга – безпосередньо на оздоровлення дітей і зарплату педагогам та обслуговуючому персоналу. Кожне питання, яке виноситься на сесію, потрібно розглядати ретельно в комісіях».

Депутати вирішили взяти проект рішення до відома з такою рекомендацією. Комісія підтримала виділення коштів на компенсацію пільги по річкових перевезеннях та на погашення боргів «Херсонелектротрансу» за спожиту електроенергію.

Та співфінансування у розмірі 2 мільйонів 250 тисяч на виготовлення пожежного гідравлічного підйомника. Половину необхідної суми – це теж 2 млн. 250 тисяч гривень - надає МНС. 40-метровий підйомник дозволить пожежним гасити загоряння у висотних будинках.

Придбання спецтехніки власного виробництва зекономить бюджетні кошти: зараз кошторис становить 4,5 мільйони, а аналогічна зарубіжна вишка білоруського виробництва коштує 18 млн. грн. Підйомник виготовлятиме завод «Судмаш». Депутати вважають це позитивним моментом – херсонське підприємство матиме обсяг робіт і зможе виконувати замовлення на виготовлення пожежних підйомників для інших міст України.

Комунальні підприємства представили звіти за минулий рік. Депутатів цікавило перш за все, наскільки ефективною їхня діяльність і як підвищити їхню прибутковість. Звіти керівників прийняли до відома і висловили свої рекомендації.

Увазі депутатської комісії представлений інвестиційний договір на монтаж сміттєсортувального комплексу. У лютому 2015 року, тобто ще під час минулої каденції депкорпусу, був оголошений конкурс інвестиційних проектів на утилізацію твердих побутових відходів.

Перемогла компанія «Інтегра» (м. Запоріжжя), яка зобов'язалась вкласти 3 мільйони 210 тисяч власних коштів на придбання, монтаж та запуск сортувального комплексу на міському полігоні. Депутати вперше чують про проект, тому його розгляду присвятили багато часу. Їх цікавило, що отримуватиме місто від будівництва такого комплексу.

«Запорізька компанія-інвестор готова йти на співпрацю з міською радою, - пояснює в. о. начальника Департаменту житлово-комунального господарства Віктор Трамбовецький. – Ми можемо запропонувати їм створити спільне підприємство на основі програми про державно-приватне партнерство. Хочу нагадати, що 1 вересня 2017 року завершується термін захоронення відходів, а вже з 1 січня 2018-го – це під повною забороною. Тому прошу підтримати проект».

«Земельна» комісія підтримала проект в цілому, але з рекомендацією про утворення спільного підприємства. Частина прибутку від вторинної переробки твердих побутових відходів повинна надходити до міського бюджету, - впевнені депутати.

Також розглянули питання проекти рішень з решти важливих питань, що стосувались соціального захисту, медицини, екології – словом, вирішення важливих проблем для розвитку громади.

Як завжди, працювали депутати "під прицілом" відеокамер, за участі представників громадськості та учасників АТО. На наступному засіданні розглядатимуть профільні «земельні» питання.

Оксана ГУНЬКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон