Олена Урсуленко: Я дуже ціную кропітку працю наших освітян

Факультет початкової та дошкільної освіти Херсонського державного університету відзначив 39 років з дня заснування.

За цей час підготував близько 8 тисяч дипломованих фахівців за напрямами: «дошкільна» та «початкова» освіта. На факультеті працюють 38 викладачів (2 доктори наук, професори, 18 кандидатів наук, 10 доцентів).

Це лише сухі цифри, за якими кипить-вирує факультетське життя. Сьогоднішні студенти вирішили для себе, що зможуть першими зустріти маленьку дитину прямо із родинного кола і познайомити з навколишнім світом, дати перші знання і навички не лише у письмі чи читанні, а й у спілкуванні з товаришами та дорослими.

І колектив тут підібрався особливий, тому і свято факультету завжди проходить як у сімейному колі. А гості – теж давно знайомі: народний депутат Олександр Співаковський та секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

Для Олени Борисівни – це альма-матер, свого часу вона навчалась саме на цьому факультеті: «Факультет дошкільної та початкової освіти дав путівку в життя багатьом успішним людям. І я дуже вдячна викладачам свого рідного факультету за те, що навчили головному – бачити в інших людях, нехай навіть ще в дуже маленьких, особистість, - говорить Олена Урсуленко.

– Спогади про першого вчителя залишаються з нами на все життя. Саме вони беруть за руку, вчать, знаходять підхід до кожного. Дуже приємно повернутися сюди і побачити, що факультетські традиції підготовки всебічно розвиненої особистості збережені».

Майбутні вихователі дитячих садків і вчителі початкових класів мають володіти знаннями зі всіх навчальних предметів, бути творчими особистостями, адже для малюків найкраще навчатися під час гри, заняттях з малювання та у художніх студіях, виступів під час дитячих ранків, святкових вистав.

І у студентів ФДПО є всі умови для розвитку талантів – на базі факультету діють зразковий академічний хор (керівник – Р. Козян), вокальний ансамбль «Тавричаночка» (керівник – А. Владимирова), музичні гуртки та творчі майстерні.

Крім основних напрямків навчання, студенти отримують спеціалізацію (дитяча психологія, основи інформатики, логопедія, українознавство; для вихователів дошкільних закладів – англійська мова).

Факультет під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Любові Євгенівни Петухової розвивається і працює над впровадженням найсучасніших методик, які покликані підготувати перших вчителів наших дітей якнайкраще.

«Від того, чи складуться стосунки: дитина – перший вчитель, багато чого залежить, - впевнена Олена Борисівна. – Чи стане вона успішною, відкритою до людей, чи, навпаки, залишиться замкнутою. Тому я дуже ціную кропітку працю освітян, які люблять дітей, як своїх, навчають і виховують їх. Дякую вам за це!»

Ганна СОКОЛЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон