Важлива подія у налагодженні взаємодії між освітньою та економічною сферами держави

Було підписано меморандум про співпрацю між Національним технічним університетом "Київський політехнічний інститут", Міністерством оборони України та ДК "Укроборонпром".

Ця подія є наступним важливим кроком продовження започаткованої ще рік тому взаємовигідної співпраці та поєднання інтересів між владою, інноваційними ідеями, виробництвом та бізнесом.

Така взаємодія надасть реальні можливості до потужного поштовху до розвитку та підвищення рівня високотехнологічного експорту, тенденція до зниження якого протягом останніх років, на жаль, спостерігається в Україні.
Підписання меморандуму відбулося в НТУ "КПІ" за участі Секретаря РНБО України Олександра Турчинова, Міністра оборони України Степана Полторака, генерального директора ДК "Укроборонпром" Романа Романова, ректора Київської політехніки Михайла Згуровського, представників Міністерства оборони України, ДК "Укроборонпром", науковців та розробників НТУ "Київський політехнічний інститут".

В рамках події науковці КПІ презентували свої розробки та проекти, серед яких особливої уваги заслуговують наступні:

- промисловий випуск перших вітчизняних безпілотних авіаційних комплексів у рамках Об'єднання "Київська політехніка" з виконання державного оборонного замовлення та подальший розвиток їх конструкцій для широкого застосування;

- створення робототехнічної платформи для використання в оборонних цілях;

- виробництво стрілецької зброї;

- налагодження виробництва в Україні патронних стрічок і траків до гусеничних машин;

- розроблення технологій композиційної броні;

- можливості імпортозаміщення;

- система виявлення та захисту від несанкціонованих втручань в інформаційно-телекомунікаційні мережі;

- системи спеціального зв'язку вітчизняного виробництва для тактичної ланки управління.

Наразі ДК "Укроборонпром" було підписано меморандуми про співпрацю з 44 вищими навчальними закладами в 21 областях України.

Таке співробітництво відкриває можливості реалізації вітчизняного інтелектуального потенціалу та відродженню обороно-промислового комплексу України. Крім того, підтримка талановитих молодих науковців, інженерів відкриває для них перспективи реалізації їх можливостей саме в Україні, а не за її межами.

Вважаю, що подія, яка відбулась сьогодні, виступить фундаментом реалізації стратегічних завдань для економічного та інноваційного розвитку нашої держави, який базуватиметься на вітчизняній науці та промисловості.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон