В Херсоні Нова українська драма

В Херсоні Нова українська драма
Була презентована в минулий понеділок, 22 лютого, в Кризовому медіа-центрі Херсона. На зустрічі йшлося про створення херсонської драматургічної групи «Сусіди», де кожен з учасників написав міні-тексти на тему «сусідства».

Перша частина цих текстів були презентовані 10 лютого в музеї ім. Лавреньова, а 19 лютого в бібліотеці № 3 була представлена друга частина текстів, на якому до групи долучився ще один драматург, тож зараз група складається з шести драматургів, як зазначив Євген Марковський:

«Ця група не просто так з'явилась на пустому місці. Ми всі є членами Херсонського центру ім. В.Меєрхольда, який вже 7 з половиною років працює в Херсоні та за його межами, який заснував той самий фестиваль «Лютий\Февраль» і який 7 років поспіль проходив в Херсоні, а тепер вже проходить і по всій Україні.

Також наш центр був ініціатором організації самого престижного фестивалю сучасної української драматургії, який проходить в Києві щорічно і називається «Тиждень актуальної п'єси», - прокоментував Євген Марковський.

Наталя Блок відзначила, що хоч в групі зібрались різні люди, які пишуть на різні теми, але у всьому цьому проекті присутнє щось загальне – документальність та реалізм. Автори групи, за рідкими виключеннями, не пишуть нічого фантастичного, ніяких вигадок. Завжди щось «нахабно вирване з життя».

«Херсонське драматургічне об'єднання - це унікальне явище не тільки в Україні, але і в світі, тому що драматурги зазвичай не об'єднуються, вони пишуть самі. Але ми подумали і вирішили, що разом можна робити багато цікавих проектів, ставити творчі експерименти, які поодинці не поставиш, може, робити якісь вербатіми і документальні п'єси», - зазначила Наталя Блок.

Родіон Красновид, драматург, що долучився до групи «Сусіди» нещодавно, відзначив, що ця тематика є актуальною, тому що ми всі сусіди – члени сім'ї (діалог поколінь), в комунальному господарстві (на одній вулиці можуть жити дуже різні люди), сусіди – як діалог провінційного і столичного жителів (села зникають, люди звідти переселяються в міста, і ми знов сусіди). Також, Родіон Красновид розповів про те, чому його зацікавив саме метод нової української драми:

«Мені цікавий театр, тому що цей метод результативний. Цим методом можна сказати багато, можна поговорити, знайти нову аудиторію, дізнатись, що думає глядач. В продовження теми, що люди до театру звикають – спочатку глядач говорить «Ах, який театр, нащо він потрібен», потім – «Я не розумію, це не текст, це не п'єса», потім – «Ах-ха-ха, театр, що ти робиш?», а потім – «Театр, я без тебе не можу». Ми бачимо цей досвід рефлексії херсонського глядача на подібне», - розповів Родіон Красновид.

В драматургічну групу «Сусіди» входять 6 драматургів: Наталя Блок, Євген Марковський, Наталя Астасьєва, Віталій Гавура, Олександр Зирянов, Родіон Красновид.

По матеріалах "Політична Херсонщина"

Фото Kherson Life

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів