Сирота з Каховки знайшла батьків за кордоном

Перший офіційний випадок міжнародного усиновлення стався у Каховці. 9-річна дівчина, батьків якої давно позбавили батьківських прав, знайшла нову прийомну родину і 2 грудня виїхала до свого нового будинку в італійське місто Мачаретта.

— Її нові батьки давно хотіли, але не могли мати дітей. Оскільки усиновити дитину в їх рідній Італії доволі непросто, вони шукали різні варіанти, поки їм на очі не потрапила фотографія з дівчинкою, яка їм одразу сподобалася. Почали її шукати, і виявилося, що вона проживає в Каховці, в дитячому будинку «Радість», — розповів присяжний Каховського міськрайонного суду Сергій Яременко, котрий здружився з італійською родиною.

— У самої дівчини виявилася непроста доля. Її матір позбавили батьківських прав, і з 4-річного віку нею ніхто з рідних узагалі не цікавився, хоча у дівчини є ще старші брати. Крім того, вона має чимало проблем зі здо­ров'ям і дуже переживала через те, що нікому не потрібна. Адже чимало потен­ційних прийомних батьків з нею знайомилися, даючи надію, але так і не наважувалися назвати її своєю донькою.

Італійці, за словами Сергія Яременка, одразу знайшли контакт з дитиною і цілими днями пропадали в дитячому будинку. «Вони були неймовірно щасливі, що зна­йшли одне одного. Однак за українськими законами першочергове право на усиновлення мають громадяни України. Тому, щоб прискорити процес, італійська родина звернулася до Каховського міськрайонного суду. А вже останній залучив до процесу присяжних, що сталося вперше з моменту введення інституту присяжних у місті.

Суд дуже ретельно, протягом кількох місяців розглядав цю справу і зрештою дозволив прийомним батькам удочерити дитину і дати їй своє прізвище. 2 грудня це рішення набрало чинності, і щасливі батьки забрали дівчину до її нової бать­ківщини — Італії», — додав він.

— Якби цього дива не сталося, дівчинка була б приречена вирости без батьків і почуватися нікому не потрібною, — зауважив Сергій Яременко. — Ми ж домовилися з її новими батьками, що будемо підтримувати зв'язок і слідкуватимемо за тим, як росте дитинка.

Олег БАТУРІН

"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів