Підірвану ЛЕП на Херсонщині відремонтували

Підірвану ЛЕП на Херсонщині відремонтували
Ремонтна бригада Херсонських магістральних мереж держпідприємства «Укренерго» завершила ремонт лінії електропередач Каховка-Титан у Чаплинському районі області.

Замість опори, пошкодженої вибухом, вже встановлена інша стійка, на неї змонтовані ізолятори. Станом на тринадцяту годину 26 листопада ремонтної техніки біля ЛЕП уже не було, каже заступник голови Чаплинської райдержадміністрації Херсонщини Віталій Спіжов. Коли по згаданій лінії відновиться електропостачання, залежить від домовленостей «Укренерго», уряду та учасників блокади окупованого Криму.

Відновлення роботи лінії Каховка-Титан стратегічно важливе для Херсонщини. Адже через одну підстанцію струм подається не тільки до окупованого Армянська та заводу «Кримський титан», а й до цілого ряду сіл Чаплинського та Каланчацького району Херсонської області. Після вибуху на ЛЕП їх енергопостачання без перебоїв здійснюється через резервні підстанції у Каховському та Цюрупинському районах краю. І без аварій вони тримають посилений «тиск» тільки тому, що на південь України морози ще не прийшли – перевантажень мережі немає.

Для «закільцювання» та підвищення надійності системи енергопостачання сусідніх з Кримом районів Таврії (від неї залежить ще й безперебійна робота насосів і дощувалок на тисячах гектарах зрошення) потрібно будувати окрему підстанцію. Але це час та мільйони гривень. І рано чи пізно цю проблему доведеться вирішувати – адже останні події показали, наскільки слабкий «запас міцності» у системи на тимчасовому кордоні з анексованим півостровом.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів