У Новій Каховці: Мер легітимний, а депутати?

У Новій Каховці: Мер легітимний, а депутати?
Через примхи міської виборчої комісії в Новій Каховці приступив до виконання своїх обов'язків тільки переобраний міський голова. Депутатів же попросили «почекати»...

Викрики і шалений ґвалт переривають виступ з трибуни голови міської виборчої комісії Алли Петрієнко. І тоді вона несподівано для багатьох присутніх оголошує розпочату буквально за 10 хвилин до того першу сесію міської ради нового скликання закритою.

Під час сесійного засідання вдається небагато: заслухати протокол МВК про обрання міським головою Володимира Коваленка, його урочисту присягу, промову єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета і стати свідком вручення старому-новому меру символічного ключа від міста.

Обрані 25 жовтня депутати міськради, які присутні на сесії, виглядають явно розгублено. Що відбувається, розуміють далеко не всі. До цих тонкощів байдужі хіба що кілька десятків обурених жінок, які прийшли на засідання висловити свій гнів з приводу відсутності у школах і дитсадках міста опалення. «В нашому садочку температура не перевищує +9°С. Діти мерзнуть, хворіють, а влада вважає це нормальним?» — запитувала одна з них.

Проте їхнє обурення мало хто з присутніх у залі сприймає всерйоз, зважаючи на те, що його організували опозиційні міській владі сили. До того ж, результати виборів у місті свідчать, що, попри ситуацію з холодними навчальними закладами та якісь інші негаразди, більшість новокаховчан цілковито підтримує свого очільника. Віддані за Володимира Коваленка 11 193 голоси у порівнянні з основним його суперником на виборах Параскевою Джуманіязовою, яку підтримали 2 333 людини, — яскраве тому свідчення.

"Подібні концерти проблему з опаленням, яку насправді створила держава, зовсім не вирішать. А отримані мною 56% голосів на виборах дають право перекусити горло кожному, хто заважатиме жити і розвиватися нашій громаді", — попередив Володимир Коваленко.

Водночас він спробував заспокоїти обурених жінок і підійшов вислухати їх ближче. Міський голова пообіцяв, що 7—8 листопада в Новій Каховці нарешті планується запустити централізоване опалення, тож у освітніх закладах найближчими днями повинно бути вже тепло.

Що ж стосується небажання міської виборчої комісії виносити на сесію питання щодо обрання депутатів, то його роз'яснив присутнім секретар міськради минулого скликання Олександр Лук'яненко. За його словами, МВК грубо порушила Закон України «Про місцеві вибори»:

— Через те, що з 36 нових народних обранців троє представників партії УКРОП досі так і не подали заяви про реєстрацію себе депутатами, МВК на своєму засіданні 5 листопада відмовилася приймати рішення про реєстрацію новообраного депутатського корпусу. Хоча протокол МВК, в якому були оголошені результати виборів, був підписаний ще 30 жовтня, — зазначив Олександр Лук'яненко. — На мою думку, міська виборча комісія перевищила свої повноваження і порушила мої конституційні права обирати і бути обраним. Ми маємо справу також з явним керуванням членів МВК з боку лідерів своїх політичних партій. Тому я збираюся подати позов до суду про бездіяльність міської виборчої комісії і про скасування її рішення від 5 листопада, згідно з яким вона відмовилася реєструвати новообраних депутатів.

Іван КІЧИЧ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів