Медики Херсонщини знову без зарплати

Розпочати кримінальне провадження проти Новокахов­ської міськради за фактом невиплати заро­бітної плати просить прокуратуру міста адміністрація відділкової лікарні станції Херсон «Одеської за­лізниці» і працівники розташованого в Таврійську її по­ліклінічного відділення.

«З 1 квітня п. р. співробітники відділення не отримують зарплату, зупинені витрати зі сплати житлово-комунальних послуг, нараховані штрафні санкції у зв'язку з простроченням по оплаті послуг водо- і електропостачання. Через несплату «Херсонобл­енерго» 15 квітня відключило нас від електро­енергії», — вказали у своїй колективній заяві медики.

Головне, у чому звинувачують вони владу Нової Каховки, — це у невиплаті медичної субвенції з держбюджету, «яка враховує обсяг коштів для фінансування відділкової лікарні станції Херсон». «Зазначену бездіяльність міської ради ми вважаємо протиправною», — наголошують працівники лікарні.

У свою чергу керівництво міста вважає ці звинувачення абсурдними. І головним винуватцем ситуації, заручниками якої опинилися лікарі, називає «Укрзалізницю».

— Дане поліклінічне відділення є підрозділом «Одеської залізниці» і не підпорядковане міській раді. Саме «Одеська заліз­ниця» або «Укр­залізниця» повинні шукати гроші на її утримання, — коментує перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. — Коли в грудні постало питання про передачу відомчих закладів охорони здоров'я до сфери управління органів місцевого самоврядування, ми внесли низку пропозицій, серед яких — провести оптимізацію штату співробітників закладу. Але відповіді так і не отримали. Крім того, досі не розроблений механізм передачі по­ліклініки нашій громаді. Ми не кинули її напризволяще, бо міськрада виділяла кошти на зарплату її лікарям у І кварталі. Отримувану ж містом медичну субвенцію направляти їм ми не маємо права, до того ж, у нас достатньо мед­установ на території міськради. А те, що «Укрзалізниця» не за­­к­лала кошти в бюджеті на свої лікарні, ще не дає права перекладати цю проблему на загальну медичну субвенцію.

Олександр ПІТОЄВ

"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон