Шлях до возз’єднання родин у Криму перекрили окупанти

Понад дев'яносто чоловіків ризикують залишитися «нев'їзними» до своїх батьків, дружин та дітей в окупованому Криму.

Ці люди родом з різних міст і сіл на півострові відбувають покарання за скоєні злочини у виправних колоніях Херсонщини, і їхній термін ув'язнення добігає кінця. Але біда в тому, що жодних документів, що посвідчують особу, ще під час арешту вони не мали, а за довідкою про звільнення перейти тимчасовий кордон неможливо. За таких умов колишні в'язні після звільнення ризикують перетворитися на безхатченків, котрі змушені добувають гроші на харч та житло крадіжками, і незабаром повернутися до колонії.

Аби цього не сталося, обласне управління державної пенітенціарної служби України звернулося по допомогу до громадських організацій та підрозділів Державної міграційної служби. Але єдине, що можуть запропонувати засудженим у ДМС, так це просити рідних і близьких у Криму добувати якісь довідки про реєстрацію у тамтешніх житлових конторах чи підтверджувати громадянство України якимось іншим чином.

Однак із ріднею ще треба налагодити бодай телефонний зв'язок, і мати адресу, на яку можна отримати ці довідки. Тут допомогти зголосився Центр обліку бездомних осіб у Херсоні, та кримцям оформити документ, потрібний для повернення в родину батька чи сина, не менш складно. Адже після анексії півострова свої печатки окупаційна влада змусила ЖЕКи та інші комунальні служби замінити свої печатки на інші – з атрибутикою країни-агресора. А довідки з новими їх відбитками в Україні недійсні.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів