Олені та лані «доїдають» заповідні острови на Херсонщині

Рідкісні копитні буквально доїдають заповідні острови у Чорному та Азовському морях.

Тільки на острові Бірючому на території Азово-Сиваського національного парку кількість благородних оленів збільшилася від оптимальних чотирьохсот голів до тисячі, ланей – до 1700 замість восьмисот.

Аналогічна ситуація склалася й на острові Джарилгач, частина якого відійшла до національного природного парку «Джарилгацький». Для порівняння: за даними таксації обласного управління лісового та мисливського господарства, в усіх приватних та державних заказниках Херсонщини на материку нарахували тільки 346 благородних та плямистих оленів, і 259 ланей.

Раніше надлишок тварин відловлювали й продавали для розселення, але зараз власники розплідників та зоопарків просто не мають на це грошей. От надлишок оленів, муфлонів і ланей і виїдає рослинність на ізольованих шматках суші посеред морів. Якщо так піде і далі, корми для них доведеться закуповувати додатково, і в дедалі більших кількостях. А грошей у адміністрації природних резерватів на це також немає.

Голос України

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів