У Херсоні знайшли вирішення «сміттєвого» питання

В обласному центрі обговорили питання конкурсу із визначення кращого інвестиційного проекту зі створення сміттєсортувального комплексу.

В ході сьогоднішньої прес-конференції у Херсонській міській раді, заступник директора департаменту ЖКГ Віктор Трамбовецький зауважив, що вже декілька років у Херсоні точаться розмови, що скоро закінчиться час експлуатації херсонського полігону, точніше сміттєзвалища.

«Розмови точилися навколо двох проектів: сміттєпереробний завод або сміттєсортувальний комплекс, але далі від розмов ніхто не пішов, а шкода. Сьогодні в рік ми захоронюємо по вулиці Ракетній на сміттєзвалищі від 700 до 800 тисяч кубометрів твердих побутових відходів. Це великий об'єм, який ховається під землю шляхом рекультивації», - розповідає заступник директора департаменту ЖКГ.

І ось тут постає питання: що робити далі? Може відкрити нове сміттєзвалище? А немає де, каже Віктор Трамбовецький, бо в радіусі 25 кілометрів навколо Херсона нове сміттєзвалище не можна побудувати через ґрунтовні води, адже шкідливі речовини будуть проникати через водний горизонт.

«Другий варіант – збудувати сміттєпереробний завод. До нас приїжджали представники різних фірм, які пропонують обладнання, монтаж заводу. А суми таких об'єктів від 8 до 80 мільйонів євро. Така сума Херсону непосильна, а інвестори не дуже хочуть допомагати», - зауважив заступник директора департаменту ЖКГ Віктор Трамбовецький.

А законодавство каже, що з 1 січня 2016 року треба забезпечити в Україні роздільний збір побутових відходів і зменшити тиск на полігони, сміттєзвалища. Тому міським головою Володимиром Миколаєнко було прийнято рішення запросити людей до проекту по сміттєсортувальному комплексу.

«Є два кроки: смітєсортування забезпечити на рівні власника і вже відсортоване сміття привозити на полігон та зменшити тиск, або ж провести конкурс на сміттєсортувальний конкурс. Ідея про конкурс була підтримана міським виконкомом 17 лютого поточного року. Ми передбачаємо, що на території полігону інвестор матиме змогу розмістити на полігоні сортувальну лінію і допомогти нам з цим сортуванням», - зазначив Віктор Трамбовецький.

Наразі конкурс вже оголошений. Він розпочався 15 березня і триватиме по 15 червня, до 15 травня приймаються конкурсні матеріали.

Тетяна БОЙКО

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів