На межі з окупованим Кримом укріплюють дамбу Північно-Кримського каналу

Дамбу Північно-Кримського каналу, яка перекриває подачу дніпровської води до окупованого півострова, найближчим часом суттєво укріплять, і вона стане вищою більше ніж на метр.

Підстави для такого рішення суто технічні, а не політичні. «Сільськогосподарські підприємства сусіднього з Кримом Каланчацького району Херсонщини нинішньої весни суттєво розширюють площі своїх рисових плантацій. Рис – культура вологолюбива, і води на зрошення селянам треба буде значно більше. Тож гідравлічний тиск на дамбу посилиться, і тому її необхідно зміцнити, - повідомив «Голосу України» начальник управління ПКК Олександр Романенко. – Бюджетних коштів на це витрачати не будуть – їх нададуть самі ж рисівники. Вже визначили й фірму-підрядника, яка виконає всі роботи».

Попри те, що домовленості про постачання води до Криму так і не досягли, працівники ПКК готові вже зараз рахувати її до літра. Біля тимчасового кордону з анексованим півостровом уже збудували вузол обліку води, а нещодавно придбали й обладнання для нього. За необхідності його можна швидко встановити, й запустити в дію. Інша справа, що такої необхідності досі не виникло.

Голос України

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів