Весна прийшла. Яким буде літо

Тим херсонцям, кого турбує питання яким цього року буле літо, і хто вже зараз планує літній відпочинок, раджу уважно придивитися до того, що відбувається за вікном...

Нагадаю, що за старим стилем тільки вчора, 14 березня – розпочалася справжня Весна-красна.

У народі цей день носить жіноче ім'я Явдохи - Весновки. Якщо вірити народним повір'ям, то саме ця Свята жінка у Бога завідує питаннями весни.

Її вважали тією, хто «береже ключі» від весняних вод, якщо захоче – «пустить» воду, прогнівиш – морозами «задушить».

Селяни у цей день ніколи не працювали. До речі вважалося, що саме з цього дня сніг набував цілющих властивостей, яким змочували рани та поїли хворих.

Спостереження за природою ще вчора давало відповідь на питання яким буде весна та літо. Вчора ж шукали відповідь на питання – як буде з врожаєм. Якщо сонячно, то чекай багатого врожаю пшениці, якщо похмуро – готуйся до щедрих покосів проса та гречки.

Сонячний день також обіцяв, що восени дерева будуть багатими на горіхи. Якщо у ці дні посіяти розсаду капусти, то вона буде «морозостійкою».

Отже «літовказ»: сніг, дощ, теплий вітер – літо «мокре»; мороз, з холодним вітром – літо прохолодне. То ж, гадаємо, яким буде літо?

Сергей ОСОЛОДКИН

Фото Володимир Шелудько

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів