На Півдні України презирливо ставляться виключно до російської влади, а не мешканців Росії

Так прокоментував ставлення херсонців до Росії керівник Причорноморського центра політичних та соціальних досліджень історика Олександр Мошнягул.

Он розповів, що за півроку до Майдана ставлення до Росії було більш, ніж позитивне. Населення Півдня достатньо дружньо сприймала ідеї східної інтеграції та більш стримано ставилася до орієнтації на Захід.

«Не думаю, що тоді (влітку 2013 р.) ідея приєднання до Росії отримала б підтримку, але всебічна інтеграція із пострадянським простором – однозначно підтримувалася», - розповідає Олександр Дмитрович.

- Все змінила пряма російська агресія. Ніхто навіть не вірив, що Росія може підняти руку на Україну. Саме з початком російського вторгнення різко виросла кількість херсонського Майдана, а антиМайдан раптово закінчився...

Російський триколор, який у минулі роки користувався деякою популярністю, став викликати відкрите презирство. Все, що пов'язане із російською державою та тамтешнім правлячим режимом, сприймалася негативно.

Але, це стосується, - підкреслює політолог, - лише виключно російської влади, а не мешканців Росії, які поки що не сприймаються, як вороги.

У випадку зміни влади в Росії, приходу до неї прихильників демократії та ліберальних міжнародних відносин, ставлення херсонців до Росії швидко зміниться на позитивне», - впевнений Олександр Мошнягул.

По матеріалам «Політична Херсонщина»

Фото «Херсонские вести»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів