"УДАР Віталія Кличка" закликає скасувати ПДВ на продукти харчування

Кдичко, УДАР, Выталы
Як відомо, ПДВ (податок на додану вартість) вже давно перетворився з важливого джерела наповнення бюджету на джерело багатомільярдної корупції, на якому гріють руки чиновники податкової та Мінфіну.

Можливість у ручному режимі повертати чи не повертати ПДВ по суті перетворює посадових осіб фіскальних органів на людей, від яких залежить безперебійна робота підприємств з мільярдними оборотами. Через податкові «скрутки» держава регулярно втрачає до 60 млрд. грн. на рік. Через шахрайство з ПДВ довіру до цього податку значно підірвано, а сам порядок сплати податку чимало експертів називають згубним для бізнесу через необхідність сплачувати його до отримання доходу.

З іншого боку, через ПДВ громадяни змушені переплачувати за продукти харчування 20 і більше процентів, якщо врахувати корупційну складову. Для захисту незахищених громадян експерти «УДАРу Віталія Кличка» пропонують запровадити нульову ставку ПДВ на соціальні продукти харчування, на житлово-комунальні послуги та енергопостачання для населення. Це дозволить реально знизити ціни на продукти харчування та житлово-комунальні послуги до 20%.

Йдеться про окремо визначений перелік «соціальних продуктів» – хліб, молоко, окремі види м’яса або на товарний ланцюжок для виробництва конкретних продуктів. Це також дозволить стимулювати попит на товари українського виробництва. Така практика існує в багатьох країнах Європи.

Наприклад, в Польщі вже знизили ставку ПДВ на продукти харчування до 0%. Більше того, нульову ставку ПДВ на всі продукти харчування планують запровадити у всіх країнах Європейського Союзу одночасно, орієнтовно з другого півріччя 2022 року. Можливість застосування знижених ставок ПДВ до харчових продуктів кінцевого споживання також передбачена законодавством ЄС, зокрема директивою №2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість.

Окрім того, доцільно скасувати ПДВ на всі продукти, вироблені в Україні. Заміна податку з обігу (ПДВ) на податок з продажу, що стягується в момент сплати за товари чи послуги, значно спростить життя українському бізнесу.

Сьогодні настав час рішучих дій та нестандартних кроків. Влада не має права зволікати. Від нерозважливості й некомпетентності влади страждають українські громадяни, а бізнес не має ресурсів для розвитку.

Скасуванням ПДВ на продукти харчування влада продемонструє, що реально бореться з корупцією, а не наживається на ній. Закон, що знижуватиме ПДВ, стимулюватиме розвиток української економіки, а також дозволить реально знизити ціни на продукти харчування та житлово-комунальні послуги на 20%.

Сьогодні добробут громадян та їхня захищеність від економічних негараздів є ключовим завданням для української влади. Йдеться не лише про безпеку, але й про виживання Української держави.

ХОО ПП «УДАР Віталія Кличка»
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів