М.Опанащенко: «Громадяни повинні мати повноваження щодо відміни законів та право законодавчої ініціативи»

«Сьогодні питання децентралізації влади – це питання спокою в Україні» – наголосив народний депутат Михайло Опанащенко під час проведення відкритого засідання Верховної Ради України з питань конституційної реформи.

Також політик ризкритикував той факт, що чіткого плану на даний час Парламент для розгляду не отримав, його не запропоновано ні Урядом, ні фракціями.

«Зараз на сході України йде захоплення органів державної влади, гинуть люди, економічно паралізовані підприємства. Існує реальна загроза невиплати там заробітних плат, пенсій та соціальних гарантій. Я вважаю, що перше питання, яке ми повинні були сьогодні розглянути, - це питання повноважень і влади народу, а саме - надання місцевим радам і громадянам проводити на рівні областей референдуми щодо відміни законів, надання територіальним громадам права вносити законопроекти на розгляд Верховної Ради. Це буде повноваження влади народу. Якщо закон суперечить інтересам громадян-мешканців певних територій, і не сприймається більш, ніж, скажімо, п'ятою частиною областей України, то навіщо такий закон потрібен? Громадяни повинні мати повноваження щодо його відміни, але тільки якщо цей закон не стосується цілісності країни», - наголосив М.Опанащенко з трибуни Верховної Ради.

– «Децентралізація влади – це питання спокою в державі. Нинішня влада повинна не повторити помилок попередньої влади. Коли хтось намагався сконцентрувати владу в одних руках, але замість цього втратив все і порушив спокій в державі»

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон