Не допустити підвищення тарифів для українців, - в "УДАРі Віталія Кличка" закликали уряд виконати умови Меморандуму

Удар, Віталія Кличка
Нагадаємо, 30 вересня 2021 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021–2022 рр. між Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» і Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад.

Однак попри підписання Меморандуму про незмінні тарифи на тепло протягом цього опалювального сезону, частина населення, комунальні та бюджетні підприємства все одно сплачуватимуть підвищену ціну на газ. Самим лише меморандумом тарифи не втримати, уряд і «Нафтогаз» мають виконати взяті на себе зобов’язання.

Наприклад, столична влада, як влада інших українських міст, взяла на себе рішучі зобов’язання перед українськими сім’ями про забезпечення їх теплом за доступною ціною впродовж опалювального сезону. Замість перекидання відповідальності Київ почав самостійно вирішувати питання, які мав би вирішувати уряд, – збільшив статутний фонд Київтеплоенерго на 2 млрд. грн. і дав тепло киянам за доступною ціною ще до моменту отримання передбаченої Меморандумом компенсації за різницю в тарифах від уряду.

Уряд має чітко виконувати умови Меморандуму, щоб українці цього опалювального сезону були з теплом і не були змушені платити за нього за підвищеним тарифом. Місцева влада наразі чітко виконує свою частину зобов’язань і тримає тарифи на низькому рівні, щоб українці почувалися впевнено цієї зими.

Стан виконання Меморандуму був предметом обговорення між головою АМУ та міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим, в ході якого столичний голова висловив сподівання на виконання урядом взятих на себе зобов’язань в повному обсязі.

Обмеження обсягів газу для підприємств теплопостачання з боку НАК «Нафтогаз України» та відсутність бюджетних компенсаторів для відшкодування стриманих органами місцевого самоврядування тарифів залишаються на сьогодні проблемним питанням для органів місцевого самоврядування. НАК «Нафтогаз України» для вирішення проблеми має внести зміни до договорів на постачання природного газу та відкоригувати обсяги природного газу для населення та бюджетних установ, враховуючи фактичні об’єми спожитого газу в жовтні 2021 року.

Для уникнення подібних проблем у майбутньому уряд має розробити та затвердити алгоритм внесення змін до договорів на постачання природного газу в частині зміни обсягів природного газу у разі їх фактичного перевищення. Наприклад, у випадку більш холодних місяців під час опалювального сезону.

Є сподівання, що уряд у грудні 2021 року розподілить між бюджетами місцевого самоврядування весь обсяг субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах та дотації для територіальних громад, індекс податкоспроможності яких менше 0,9. Це сприятиме покращенню фінансового стану підприємств ТКЕ (теплокомуненерго) – дозволить їм погасити борги й впевнено пройти опалювальний сезон, не підвищуючи тарифів для споживачів.

«УДАР Віталія Кличка» виходить з того, що всі сторони-підписанти вересневого Меморандуму про взаєморозуміння мають дотримуватися взятих на себе зобов’язань. Це стане запорукою безболісного проходження опалювального сезону громадянами України.
ПП «УДАР Віталія Кличка»
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон