Наш край: Бюджет-2022 – збільшення видатків на владу за рахунок економії на людях

наш край, бюджет, видатки
Влада вкотре вирішила побудувати головний кошторис країни за принципом: владі – збільшення видатків, людям – погіршення умов життя, так співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, прокоментував Бюджет-2022.

«Зростання видатків на соціальні статті бюджету в наступному році не компенсує навіть прогнозований рівень інфляції, а виділена на субсидії сума буде менша, ніж цього року, – ще до зростання тарифів. У той же час, видатки на забезпечення органів влади суттєво зростають вже другий рік поспіль», - наголосив Олександр Мазурчак.

За його словами, на соціальний захист та соціальне забезпечення в бюджеті-2022 буде виділено на 7,3 млрд грн більше у порівнянні з планом на 2021 рік. Однак, якщо врахувати інфляцію, то реальні видатки будуть скорочені на 4%.

«Витрати на соцзахист збільшаться всього на 2,3%, а це втричі менше за прогнозний показник інфляції, закладений в держбюджет-2022, – 6,2%. Насправді, інфляція в 2022 році може перевищити вдвічі прогнозний показник і досягти близько 11–12% (як і в 2021 році). Тож найбільш незахищені українські громадяни в 2022 році будуть жити ще бідніше, ніж у 2021 році», - пояснив співголова партії.

Нагадав він також, що прожитковий мінімум, закладений в держбюджеті-2022, так і залишився вдвічі нижчим за фактичний прожитковий мінімум, розрахований Мінсоцполітики. Крім того, менше, ніж цього року, заклали урядовці коштів і на субсидії – 41,4 млрд грн на наступний рік проти 44,2 млрд грн цього року, при значному зростанні тарифів.

У той же час, як наголосив представник «Нашого краю», порівняно з нинішнім роком будуть збільшені видатки на органи влади: на Кабмін (+22%), на Офіс Генерального прокурора (+22%), Державну митну службу (+14%), Державну податкову службу (+5%).

«На фоні скорочення субсидій та соціальних видатків на собі влада вирішила не економити. Навіть коли здається, що влада передбачає зменшення видатків на деякі держструктури в 2022 році, слід врахувати, що це відбувається після стрімкого збільшення видатків на ці структури в 2021 році. Порівняно з 2020 роком, видатки на Кабінет міністрів (Секретаріат) зросли майже в 1,5 рази, а на Офіс Генерального прокурора – майже вдвічі», - підкреслив співголова партії.

«Наш край» виступає категорично проти бажання влади економити на найбідніших українцях і закликає владу внести зміни до Державного бюджету на 2022 рік з метою:
  • збільшити видатки на субсидії щонайменше до 50 млрд грн;
  • підвищити прожитковий мінімум до фактичного прожиткового мінімуму, тобто вдвічі;
  • скоротити видатки на владу щонайменше на 30%;
  • переглянути макропоказники (занижена інфляція, занижений номінальний ВВП) з більш реальними прогнозами, що призведе до автоматичного збільшення прогнозних номінальних доходів держбюджету, а додаткові суми спрямувати на соціальний захист найбідніших.
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон