Як створюються у Херсоні міфи про земельні аукціони

земля, аукцион, Держгеокадастр
І знову через коло певних зацікавлених осіб, одне видання заговорило про Держгеокадастр Херсонщини. Ну не дає їм спокою ця установа.

На цей раз про те, як у інтернет-мережі з’явилося обвинувачення нібито Держгеокадастр мав продати на торгах стародавнє половецьке поселення.
Черговий фейк днями вихлюпнула інфо-клоака про скандал, влаштований Аллою Торчанською, старостою с. Дудчани.

Ну що ж, давайте знов розбиратися. Поширена інформація: Правда чи Брехня?

Почнемо з далекого 1913 року – саме у цей час було розкопано городище «Ганнівське», яке називають Аннівським. Це пам’ятка Залізного віку, скіфська культура. У 2001 році, а потім у 2009 постановами КМУ «Ганніське» було занесено до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

До речі, землі, історико-культурного призначення згідно Земельного кодексу можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Викликає здивування, чому ж місцева влада з її «блискавичною реакцією» 20 років нічого не робила для оформлення земель відповідно до норм чинного законодавства. За цей час в результаті роздержавлення земель частина давнього городища відійшла в одні приватні руки, а іншою частиною ділянки хазяйнують іноземці. Ці землі відносяться до земель приватної власності с/г призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Частину ділянки обробляє якийсь таємничий загарбник-половець, але місцева влада на це закриває очі.

Питання: що ж насправді захищають: цю ділянку чи того, хто її незаконно обробляє?

Земельна ділянка площею 10,2685 га відноситься до земель с/г призначення державної власності, склад угідь – пасовища.

На виконання доручень Уряду України та Держгеокадастру землі с/г призначення, у тому числі й ця ділянка, у 2019 році були проінвентаризовані за кошти Державного бюджету. Роботи по інвентаризації земель проводила уповноважена проєктна організація, яка має необхідні дозволи, а державну реєстрацію прав на земельну ділянку здійснювала посадова особа з Нововоронцовської райдержадміністрації. З часом ця ділянка була включена до переліку земельних ділянок с/г призначення державної власності, права оренди на які пропонуються на земельних торгах у формі аукціону.

Виходить, понад рік ділянка була нікому не цікавою. Навіть, місцевій владі. Кому тоді та навіщо зараз знадобилося розгойдувати фейкову інформацію та дискредитувати роботу Держгеокадастру?

Їх аргумент - нечесні земельні аукціони. Але й тут все просто та прозоро. Аукціони землі проводяться у правовому полі та з метою наповнення місцевих бюджетів. Розорювання пасовищ заборонено, про що у договорах оренди землі Головне управління Держгеокадастру спеціально зазначає.

Земельна ділянка державної власності с/г призначення, права оренди на яку реалізовані на земельних торгах, передається у комунальну власність відповідної територіальної громади.

І, нарешті, якщо земельні торги відбуваються - всі кошти, всі 100 %, які сплачує переможець торгів, він перераховує на рахунки органу місцевого самоврядування.

Виходить все просто, доступно, а головне офіційно.

Тож вся інформація про спроби продати пам’ятки археології – Брехня, як і інформація про «продаж кладовища у с. Новокам’янка».

Ася ХЕРСОНСЬКА
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів