На зарплату секретаря селищної ради Чаплинська громада виклала 2,35 мільйона гривень

Чаплинка, скандал, квартира
Навіть з безвихідної ситуації можна знайти вихід. У Ірини Котик, секретаря Чаплинської селищної ради і сьогодні є можливість написати два листи на ім’я голови селищної ради й загасити скандал з приватизацією житла.

У першому листі вона мала б попросити свого боса Олексія Фаустова повернути однокімнатній квартирі №7 у новобудові статус службового житла. Тут навіть причину вказувати не треба, бо лишили квартиру цього статусу під час карантину. У другому листі треба було б написати теж саме, про що пані Ірина на днях розповідала журналістам однієї з херсонських газет: «У тій квартирі майже не з’являюся – мати тяжко хворіє, і треба за нею доглядати, та й на городі поратися». Адже всі в Чаплинці знають, що живе Ірина Котик за іншою адресою. І в результаті – мала б здати приміщення, повернути її громаді. Щоб отримав цю службову квартиру лікар або вчитель, який дійсно цього потребує… Або голова РДА на законних підставах вселився на період виконання своїх повноважень...

Та ні. Замість того, аби вдіяти як би це зробили більшість людей, Ірина Котик йде до суду й 20 травня реєструє заяву про захист честі, гідності та ділової репутації. Водночас, незрозуміло чому, коли журналісти завітали до селищної ради Ірина Іванівна не спростувала запитувану інформацію та не надала відповідь на питання щодо отримання та ремонту квартири, а також її приватизації.

Ірино Іванівно, за останні два тижні журналісти зібрали таку кількість скарг, коментарів та фактів про вашу діяльність та діяльність вашого шефа Олексія Фаустова, що протягом кількох місяців ми доведемо: про честь, гідність та ділову репутацію керівництва Чаплинської ОТГ турбуватися вже не варто.

Розпочнемо з квартири.

Напрямок подальшого журналістського розслідування нам підказали Юлія Гладарьова та Михайло Горбунов у коментарях у Фейсбук. Дякуємо!

Завдяки системі електронного декларування будь-який громадянин України має доступ до зарплат чиновників за останні чотири роки.

Тож, секретар Чаплинської селищної ради Ірина Іванівна Котик у якості зарплати отримала:
  • за 2019 рік – 590 151 грн.
  • за 2018 рік – 560 925 грн.
  • за 2017 рік – 391 907 грн.
  • за 2016 рік – 130 980 грн.
Апетити зростали …

У 2019 році Ірина Котик щомісяця отримувала близько 50 тисяч гривень. Тож за 4,5 роки (з урахуванням перших 5 місяців 2020 року) робота секретаря селищної ради була оплачена у розмірі 1 млн 924 тис. грн. З урахуванням податків (ЄСВ) Ірина Котик Чаплинській громаді за цей час коштувала 2 млн. 350 тис. грн.

Окрім зарплати Ірина Котик декларує у 2017 році 150 тис. грн. грошових активів – кошти, які вона зберігає готівкою. У 2018 році відповідно – 100 тис. грн., у 2019 році – теж 100 тис. грн.

Невже при такій зарплатні не можна було просто купити оту однокімнатну квартиру? Не хотілося віддавати одразу велику суму? Так можна було взяти кредит! Як це зробили більшість мешканців з будинку по вул. Грушевського, 89.

Квартири у цій новобудові реалізовувалися за Державною програмою «Власний дім», яка передбачала отримання довгострокових кредитів під 3 відсотки річних. Попередня вартість однокімнатної квартири за цією програмою була 236 500 гривень, з яких 36 500 грн. – власні кошти покупця, а 200 тисяч держава давала в кредит на 20 років під 3% річних. Тобто щомісячний платіж для Ірини Котик складав би 1300-1350 гривень, плюс можливість у будь-який момент погасити залишок по кредиту без жодних штрафних санкцій. Недорого! Навіть молода вчителька з таким кредитом впоралася б! Але солодке слово «халява»…

Тепер знов таки через суд Ірина Іванівна намагається визнати своє право на безоплатну приватизацію цієї квартири. Для чого? Аби перепродати?

Наші колеги з однієї з херсонських газет, намагаючись виправдати Ірину Котик, Олексія Фаустова та голову Чаплинської РДА Володимира Галицького, розповіли казочку про те, як голова адміністрації ходить в квартиру Ірини Котик приймати ванну та прати білизну, бо сам живе в кімнаті без зручностей. Потім почали виправдовуватися, що «передача» квартири Галицькому це не хабар і не корупція. Зачекайте, в цьому вас поки що ніхто не звинувачував. Це сусіди кажуть, що Галицький проживає в цій квартирі, а встановити остаточно факт має слідство, дільничний інспектор має всіх опросити, скласти протокол… Тож намагаємося не збирати плітки: хто там кому спини миє – Бог їм суддя! Оперуємо лише фактами. І ось вам факт. У підтвердження законності виділення службової квартири Ірині Котик наші колеги опублікували рішення виконкому Чаплинської селищної ради за підписом… Ірини Котик.

Тепер без сумніву: надання службового житла самій собі абсолютно законно!

У наступних частинах нашого журналістського розслідування ми спробуємо пошукати відповіді на питання, які поставили наші читачі у соцмережах та листах на електронну пошту:

  • Куди поділася квартира по вулиці Миру, 4, яка належала Ірині Котик (отримала у спадок від батька)? Чи не використала вона вже своє право на безоплатну приватизацію? Чи не отримувала раніше службове житло, працюючи у правоохоронних органах; чи не приватизувала його та не продала?
  • Скільки все ж таки було витрачено бюджетних коштів на ремонт службової квартири за адресою: смт Чаплинва, вул. Грушевського, 89, кв. 7? Скільки було витрачено коштів на ремонт інших службових квартир селищної ради у цьому ж будинку?
  • Чи дійсно у 2017 році Ірина Котик, підробивши підпис Олексія Фаустова у трудових книжках, незаконно звільнила майже весь штат селищної ради, а Центр зайнятості, який мав би стати на захист людей, просто не помітив цього?
  • На якій машині їздить Ірина Котик на роботу? Як і в якому стані її купили в США? Як завезли в Україну та за скільки розмитнили? Чи можна у базах даних знайти фото цього авто, яких навіть сім’я Котик не бачила? Як вдалося безробітному сину пані Ірини уникнути покарання за керування у нетверезому стані?
  • Кому, як і за скільки були продані земельні ділянки на зеленій зоні біля центрального базару в Чаплинці? За що тоді звільнили начальника землевпорядкування? І що сталося далі з цими ділянками?

Літо обіцяє бути гарячим!

Олексій Котогалицький
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів