Зеленський попереджає чи залякує?

Вже у перший день роботи нового Парламенту з вуст Президента прозвучала досить не проста фраза:«Повірте, я вже знаю, що розпускати Верховну Раду не так страшно». Репліка знакова. Фахівці розцінили її як пряме попередження тим, хто збирається вже зараз працювати «не так».

Про те, що «більшовики» розбіжаться і вже до січня втратять щонайменше 100 голосів стали говорити ще до того, як депутати прийняли Присягу. Мабуть розуміючи, що його «більшовистська» когорта не така вже й однорідна і «стійка», і далеко не всі вже через пару місяців (розібравшись що й до чого) будуть й далі «безкоштовно» (за інтерес) підтримувати Президента з усіма його забаганками, «тупо і сліпо» голосуючи за те, що їм скажуть (коли поруч люди будуть пропонувати реальні гроші).

Пам'ятаєте репліку Попандопуло: «У пана атамана нема золотого запасу, и хлопцы стали разбегаться в разные стороны. Я тоже скоро разбегусь»...

Так, от... «Шоб хлопці не розбежаліся», Президент і заявив: «Уже зараз зрозуміло, що парламент цього скликання увійде в історію. Питання одне: як саме? У вас є всі шанси потрапити в підручники як парламент, який зробив неймовірне, який втілив в життя все, що не змогли зробити за попередні 28 років; як парламент, в якому не було бійок, прогулів, «кнопкодавства», вся Україна вас дуже просить, а тільки конструктив і щоденна копітка робота на благо українського народу».

І додав, що не хотів би, щоб новий парламент увійшов в історію, як «парламент, який проіснував всього лише – 1 рік».

Нагадаю, що відповідно до Конституції, Парламент не можна розпустити після «позачергових» виборів раніше ніж через рік...

У промові Президента прозвучала ще одна фраза, на яку поки що мало хто звернув увагу, а даремно, бо вона знакова: «Найголовніше завдання, яке стоїть перед вами, зміцнення національної безпеки і оборони, завершення війни на Донбасі і повернення анексованого Російською Федерацією Криму».

Звернули увагу, хто у нас тепер відповідальний за все? Не Президент, і не КМУ, а саме Парламент. Якщо все буде погано – ось вам цапи відбували! З одного боку це логічно, адже у нас Парламентсько-президентська країна. А на ділі? Зеленський отримав повну одноосібну владу: він Президент, у нього більшість у ВРУ, його Прем'єр керує КМУ, його люди в усіх міністерствах, його влада по вертикалі Президента на місцях.

Залишилося лише привести своїх юдей у місцеве самоврядування і можна вважати, що побудова монархічної країни завершена?..

Погано це чи ні? Відповідь дасть тільки час. Відлік першого року розпочався саме 29 серпня. Чи випадково саме цей день Зеленський зробив ще одним Днем жалоби? Може це символічно?

Відповідь знатимемо через 365 днів.

Сергій ОСОЛОДКІН


Фото ТСН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон