«Самопоміч» підтримала правозахисний план дій для нового парламенту

Завдання парламентаря – не дбати про захист права однієї людини, а ухвалювати такі рішення, які би не дозволяли органам державної влади порушувати права всіх людей.

Таку думку за результатами зустрічі із представниками платформи «Правозахисний порядок денний» висловила віце-спікерка парламенту, кандидатка у народні депутати від «Об'єднання «Самопоміч» Оксана Сироїд (на фото - в центрі).

За її словами, «Самопоміч» підтримує правозахисний план дій і стосовно більшості із запропонованих пунктів має власну чітку позицію, яку відстоювала впродовж 4,5 років роботи у парламенті.

«Наприклад, разом з правозахисниками ми напрацювали законопроект про незаконно засуджених. Цим документом намагалися внести зміни до законів, щоб переглядати вироки довічно ув'язнених людей.

Тому що є випадки, коли людина отримала довічне ув'язнення за вбивство, але потім з'ясувалося, що той, кого вона вбила, живий. А людина отримала довічне і сидить в тюрмі. Такого штибу справ є не дуже багато, але їх десятки. Тому ми хотіли дати можливість незаконно засудженим, щоб їхні справи були переглянуті», – розповідає Сироїд.

Інша тема правозахисного порядку денного – це так зване перехідне правосуддя: «Після повернення окупованих територій – що ми повинні робити? Є, звичайно, план Медведчука, коли ми повинні всіх обійняти і розцілувати, а є реальність. І має бути покарання для тих, хто вчиняв військові злочини та злочини проти держави – такі люди мають сісти до в'язниці.

Інша категорія людей, які були членами окупаційних адміністрацій чи співпрацювали з ними, мають бути щонайменше люстровані – не допущені до роботи в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ця позиція «Самопомочі» викладена у нашому законопроекті про тимчасово окуповані території України», – пояснює віце-спікерка.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання запровадження ринку землі. На переконання Сироїд, це право людини володіти землею є дуже важливими також: «Але українській землі загрожує російська агресія, тому ми повинні захистити саме право власності українців на українську землю», - переконана Оксана СИРОЇД.

P.S. Завантажити позицію «Самопомочі» щодо правозахисного порядку денного тут.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон