Вакарчук звернувся до Порошенка і ВР із потужним закликом

Український музикант, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук закликав президента України Петра Порошенка та Верховну Раду України ухвалити найближчим часом проект Виборчого кодексу України під №3112-1.

"Шановний пане президенте! Шановні пані та панове народні депутати! Прийміть закон №3112-1 до виборів президента! Зробіть так, щоб вибори в парламент восени 2019-го пройшли за новою системою відкритих виборчих списків. Зробіть те, що обіцяли! Виконайте вашу історичну місію. Побудуйте міст між минулим і майбутнім", – йдеться у зверненні.

На думку Вакарчука, на шляху до остаточного ухвалення закону лежать не поправки або юридичні зауваження, оскільки їх можна обробити досить швидко; причина зволікання – страх старої системи перед справжніми змінами.

"Просто візьміть і зробіть! Віра в Україні повинна бути підкріплена реальними справами. Це буде відповідально. Це буде чесно. Це буде по-новому!" – заявив музикант. Вакарчук упевнений, що новий виборчий закон дійсно стане антидотом – "від корупції і від токсину старої політичної культури.

Вибори в парламент за відкритими партійними списками були обіцяні фракціями коаліції у коаліційній угоді. Є такий пункт і в передвиборчій програмі-2014 чинного президента. Однак обіцянка залишається невиконаною..

Така система дає більше шансів потрапити у парламент політикам нової якості, тим самим людям майбутнього – у них немає великих ресурсів, але є чесне ім'я, професіоналізм, чітка ідеологія і залізні принципи", – підсумував Вакарчук.

Водночас він схематично описав суть нової системи:

"Мажоритарка скасовується як така.

• Замість 225 "мажоритарних" округів формуються 27 регіональних, кордони яких в основному збігаються з межами областей.

• Висувати кандидатів мають право тільки партії.

• Для участі у виборах партія формує загальнонаціональний список і обов'язково розподіляє всіх кандидатів із нього за регіональними списками. Водночас один кандидат може бути включений тільки в один такий список.

• У кожному регіоні партія повинна висунути щонайменше п'ять кандидатів.

• Виборець, прийшовши на дільницю, отримує бюлетень, куди вписує номер партії та окремо – кандидата, якого підтримує найбільше.

• У парламент проходять кандидати від тих партій, які набрали прохідний бар'єр сумарно по всій країні".

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів