На Аскольдовій Могилі поховали їх...

Сьогодні, 29 січня, на Аскольдовій могилі проходить урочиста церемонія покладання квітів до Пам'ятного Хреста Героям Крут.

Разом із Президентом України Петром Порошенком зібралися Голови Комітетів Верховної Ради України та політичних фракцій, аби вшанувати пам'ять полеглих у бою під Крутами юнаків.

У далекому березні 1918 року тут, на Аскольдовій могилі, перепоховали близько 30-ти студентів університету Св. Володимира та Народного університету, а також гімназистів 2-ої Київської гімназії.

Саме в цей день, 29 січня 1918 року, поблизу залізничної станції Крути відбувся бій між багатотисячним більшовицьким військом під проводом Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховувало не більше чотирьох сотень вояків. Головним завданням юних курсантів було зупинити наступ більшовиків на Київ.

Жоден із цих юнаків так і не повернувся додому. Більшість із них полягла на полі бою, а тих, кого взяли в полон, було жорстоко страчено. Та їхня смерть не була марна. Затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який що de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Тож, пам'ятаймо про мужність їх подвигу і, не забуваймо, якою дорогою ціною нам далася наша незалежність...

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

P.S. На Аскольдовій Могилі поховали їх – тридцять мучнів українців, славних молодих... (Павло Тичина)

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон