Чи можлива окупація Херсона проросійськими силами?

В Херсоні іще не завершився багатосерійний документальний трилер під назвою «Перша чергова сесія міської ради у 2017 році»,як у перерві між серіями призначили «рекламну паузу» у вигляді позачергової сесії, на яку винесли наступні питання:

- Внесення змін до Положення про постійні комісії міської ради VII скликання, затвердженого рішенням міської ради від 08.12.2015 №3.

- Про обрання голів постійних комісій міської ради VII скликання та затвердження їхнього складу із визнанням таким, що втратило чинність рішення міської ради від 18.12.2015 №4 "Про обрання голів постійних комісій міської ради VII скликання та затвердження їх складу"

- Внесення змін до міського бюджету на 2017 рік.

Зміни до бюджету – це близько 90 млн. грн. нерозподіленого бюджетного залишку: питання, які здебільшого не обговорювались на депутатських комісіях та викликають більше суперечок, аніж згоди.

Винесення цих питань на позачергову сесію без обговорень буквально за ніч до проведення сесії – це явне прагнення вчинити черговий «розпил» бюджетних коштів. Тим паче, чергова сесія іще не завершилась: її продовження очікується в понеділок.

Отже, вдруге за рік (минулого разу це було влітку) ми спостерігатимемо сюрреалістичну картину на тему «Грачі прилетіли – грошей захотіли».

Однак, навіть не це є найстрашнішим і найбільш моторошним: перші два питання – ось справжнє зло, корінь якого криється в гібридній війні - з десяти постійних депутатських комісій, які існують у міській раді на сьогоднішній день, планують зробити шість, причому очільниками пропонують призначити здебільшого тих депутатів, які зарекомендували себе, як явні прибічники або окупаційної російської влади, або принаймні «засвітились» у антинародних голосуваннях у міській раді.

Виключення становить лише Дмитро Ільченко (фракція «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»), який завжди виявляв стійку і принципову проукраїнську позицію. Йому «дістається» комісія мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку, прав людини та взаємодії з громадськими організаціями, антикорупційної політики, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації. Інші ж потенційні керівники можливих депутатських комісій наводять смуток і навіть жах...

Варто зазначити, що можливих кандидатів на керівництво депутатськими комісіями Валентина Суха та Руслана Рубана нещодавно виключено із фракції «Об'єднання «Самопоміч» за їхню схильність до невиконання передвиборчих обіцянок та голосування у дивний унісон з «Опозиційним блоком» та «Нашим краєм» за відверто антинародні рішення, зокрема такі, що сприяють непрозорому використанню бюджетних коштів.

Що ми можемо мати «на виході»? В «найкращому» випадку – повернення до режиму часів влади Януковича. В найгіршому – спочатку гібридну окупацію, а згодом – цілком імовірно, що реальну. Про об'єднання депутатських комісій самі депутати у більшості своїй дізнались сьогодні – за добу до можливого об'єднання. Хто став суб'єктом подання, наразі невідомо.

Отже, має місце кулуарна змова – як за «найкращих» часів попередньої влади. А в разі, якщо депутати таки підтримають це антинародне рішення, в нашому місті може початись такий безлад, у порівнянні з яким нинішні проблеми здаватимуться безхмарним травневим небом.

«Родзинкою» антинародного безладу став той факт, що міська рада без ентузіазму поставилась до пропозиції звернення на ім'я прем'єр-міністра України, голови Верховної Ради та депутатів Верховної Ради про визнання Росії окупантом. Питання внесли до порядку денного, але в якості додаткового. Чи варто говорити, що черга до нього іще не дійшла, а от окупація проросійськими силами Херсона – майже на часі...

Євген МИХАЙЛОВИЧ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів