Херсонські землекористувачі: хто забув переглянути орендну плату?

З метою належного виконання платниками податків обов'язку по сплаті орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності спеціалісти ГУ ДФС у Херсонській області пропонують правову позицію, висловлену Верховним Судом України у постанові від 02.12.2014 №21-274а14, щодо застосування розміру орендної плати відповідно Податкового кодексу України (далі ПКУ).

Зокрема, з набранням чинності ПКУ річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

Відповідно принципу пріоритетності норм ПКУ над нормами інших актів у разі їх суперечності (пункт 5.2 статті 5 ПКУ), до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ.

Таким чином, згідно із правовою позицією ВСУ з 1 січня 2011 року розмір податкового обов'язку платника податків зі сплати орендної плати не може бути меншим, ніж визначений пунктом 288.5 статті 288 ПКУ.

Довідково: У 2014 році орендарями внесено зміни по 38 договорах оренди та додатково задекларовано 1168,9 тис.грн. орендної плати.

Крім того, за податковими деклараціями на 2014 рік орендарями земель державної та комунальної власності шляхом надання уточнюючих розрахунків збільшено податкові зобов'язання по 298 договорах оренди на суму 5402,9 тис.грн.

Прес-служба Головного управління
ДФС у Херсонській області

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон