Мобілізовані підприємці не будуть боржниками

Для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 1 та 2 груп, та не здійснювали господарську діяльність, не одержували дохід на період мобілізації,у разі виникнення податкового боргу за єдиним податком у період перебування на військових зборах, такий борг вважатиметься безнадійним (ст.101 Податкового кодексу України), що підлягатиме списанню відповідно до Порядку списання безнадійного податкового боргу.

Вказана категорія платників повинна надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах. При цьому контролюючі органи не застосовують до зазначеної категорії платників штрафні санкції та пеню з єдиного податку за період їх перебування на військовій службі.

Водночас, від сплати внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (за себе) звільняються фізичні особи-підприємці, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно до пункту 4 частини першої ст.4 Закону України від 08.07.2010 року N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування" є платниками єдиного внеску (далі - ЄСВ).

При цьому, умовою звільнення від сплати ЄСВ є відсутність господарської діяльності та доходів у цей період, доходів, та надання підтверджувальних документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

Шановні платники! У разі наявності зазначених обставин просимо звертатися до Центрів обслуговування платників податків,або за тел:42-76-33 відділ погашення заборгованостей ГУ Міндоходів у Херсонській області.

Прес-служба Головного управління Міндоходів у Херсонській області

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон