Херсонщина знову у хвості

За підсумками 8 місяців поточного року, Херсонщина займає третю сходинку – знизу по середній заробітній платі в Україні

У липні 2014 року середньостатистична (без врахування тіньових та «конвертованих» виплат) заробітна плата в Україні склала 3 390 грн. 71 коп, і відповідним чином зменшилася на 2,3%, у порівнянні із попереднім місяцем, що у свою чергу гірше на 8,9%, у порівнянні із відповідним періодом минулого року.

Найбільше падіння зарплати (у порівнянні із попереднім роком) сталося у Донецькій – на 31,2%, Луганській – на 27,5%, також Волинській – на 7,7%, Львівській – на 7,2%, Чернівецькій – на 6,1% та Рівненській – на 6% областях. У Києві офіційно виплачувана зарплата скоротилася на – 4,9%, і все ж столиця залишається лідером по виплаті заробітної плати в Україні – 5639 грн.

Всього по Україні середня офіційна заробітна плата штатних працівників у липні, у порівнянні із червнем поточного року, зменшилася на 1,8%, і становила 3 537 грн., в той час, як у червні вона була 3601 грн.

Що ж стосується Херсонської області, то із сумою у 2 862 грн, ми стоїмо третіми від «хвоста», за нами тільки Чернівецька – 2 763 грн., яка відстає від нас на 99 грн. та Тернопільська, де люди отримають найменшу зарплату в Україні – 2 732 грн., і яка не дотягує до Херсонської всього-то на 130 грн.

Ще раз вертаю вашу увагу, що це офіційні дані, і вони не враховують приховані виплати, які відбуваються на ряді підприємств, а особливо у торгівельній сфері.

Що ж стосується ще однієї офіційної цифри, яку наводить Пенсійний фонд України, то у червні, при призначенні пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу був затверджений у сумі 3465 гривень 63 копійки, який і застосовувався при визначенні коефіцієнта заробітної плати за червень 2014 року (при обчисленні пенсії). Як бачимо, до цього покажчика наша область теж не дотягнула, аж 603 грн. 63 коп. Що дає право сказати, що середньостатистичний Херсонський пенсіонер, при нарахуванні йому пенсійного забезпечення, недоотримав певної суми.

Якщо ж подивитися на офіційну статистику за 7 місяців минулого року, то цифри будуть ще більш «сумні».

Так середня заробітна плата українців у липні 2013 становила 3 429 гривень, що було відповідним збільшенням на 1,5% у порівняні із червнем 2013, і що на 39 грн. менше у порівнянні із цим роком.

При цьому, за даними Держстату, якщо середня заробітна плата в Україні у січні 2014 року на 61,31% перевищувала мінімальний прожитковий мінімум (1 218 грн), то у липні цей покажчик піднявся до 65,57%. Але чи відповідає реаліям життя, те, що ми стали жити краще на цілих 4,26%?

Давайте подивимося і порівняємо.

Курси основних валют: липень 2013 року – 8,13 грн/дол., 10,82 грн/євро; липень 2014 року – 12,56 грн/дол. (+54,49%); 16,80 грн/євро (+55,27%).

Ціни на основні продукти харчування, по відношенню рок до року, зростання у 2014 році складає: 35 – 170%.

Ціни на комунальні послуги, електрику, газ, транспорт – зросли на 45 – 90%.

Ось вам, шановні читачі, приклад того, як за рахунок відповідних, недуже складних маніпуляцій, можна стверджувати, що життя стає кращим з кожним днем. Саме у такий спосіб урядовці переконують нас в тому, що ми живемо не гірше європеців.

Що ж стосується «прожиткового мінімуму», то мушу вам нагадати, що цього року його планували поетапно збільшувати двічі: у липні та жовтні. Втім, вже у березні місяці, новостворена Коаліція (депутатська більшість), проголосувала про зміни до державного бюджету Законом № 1165-VII, вiд 27.03.2014., якими скасувала збільшення прожиткового мінімуму у продовж всього року, які ті ж самі депутати (тільки у іншому складі Коаліції), прийняли наприкінці 2013 року.

Я думаю вам буде цікаво дізнатися, а хто ж саме з «провладних» та «опозиційних» сил голосував за те, аби життя громадян України реально погіршилося. У таблиці, яка наведена нижче результати голосування всіх партій та груп по двом питанням: перше – включення проекту до порядку денного, друге – сам Закон.

Та перед тим, рекомендую уважно придивитися до окремих деталей та нюансів, на які пересічний громадянин уваги не звертає, але, як відомо «Диявол ховається у дрібницях».

Отже: «Проект Закону», «Подання», «Пояснювальна записка», «Додаток», «Порівняльна таблиця», «Висновок комітету» та «Висновок Головного науково-експертного управління ВРУ» все з'являється водночас – 27 березня 2014 року.

Ініціатором проекту стає Кабінет Міністрів України, а представляє його особисто Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

При цьому проект включають до порядку денного 27.03.2014, о 17:58:28 (результати у таблиці), а поіменне голосування Закону «за основу» та одразу «в цілому» відбувається 27.03.2014, о 18:10:50, (результати у таблиці), т.т. від моменту включення до порядку денного, до моменту прийняття остаточного рішення, з урахуванням «обговорення», пройшло всього-то 11 хвили 22 секунди! І так голосувалися зміни які стосувалися поголовно всього населення України. А тепер подивіться на результати і на те, які партії, як голосували.

Зверніть увагу, за проект рішення щодо зниження рівня життя українців повністю не проголосували Комуністи України та Партія регіонів.

Відмовилися голосувати також: 10 позафракційників, 14 УДАРівців, 2 депутатів з групи «Суверенна європейська Україна», по одному від «Батьківщини» та Групи «Економічний розвиток». Повним складом, як по команді, проголосувала тільки «Свобода».

Ну, що ж висновки хто, за кого і хто, проти кого, робіть самі.

На останок ще кілька порівняльних цифр, як було і як було...

В Україні, в грудні 2013 року середня зарплата штатного працівника зросла, у порівняні із листопадом 2013 року на 10,7% – до 3,619 тисяч гривень, у той же час цей показник виявився на 7,2% вище показника середньої зарплати штатного працівника у грудні 2012 року(!).

Так на скільки ми стали жити краще?

Невже ми знову «пройшли» повз «комунізм»? І знову не помітили цього?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон