Оренда землі на Херсонщині фермерам вже не по кишені

Хвилю відмов землекористувачів від оренди земель у Горностаївському районі прогнозує начальник управління агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації Григорій Карпеченко.

«Останнім часом усе частіше орендарі скаржаться, що фінансовий тягар, особливо на богарних землях, є для них усе непосильнішим. Зокрема, такі відмови від оренди ймовірні у Козачелагерській сільраді: хоча подібна ситуація характерна і для решти району», - заявив Григорій Карпеченко.

«Середня вартість орендної ставки за богарну землю у нас нині становить 720-760 грн./га. Це дуже дорого. Тож загроза того, що сільгоспвиробники можуть відмовлятися від оренди, досить велика», — погоджується голова Козачелагерської сільради Василь Гац.

Як зазначив перший заступник голови Горностаївської РДА Дмитро Ляхно, чинне законодавство вимагає розробки нормативно-грошових оцінок земель державної власності при наданні їх в оренду. До затвердження цієї оцінки орендна ставка не може бути нижчою за 3% від середньої нормативно-грошової оцінки земель по Херсонській області, а саме 694 грн./га.

Однак у будь-якому разі вартість оренди для землекористувачів навряд чи вдасться істотно зменшити.

Олександр Пітоєв
«Новий день»№ 26(5125) от 26.06.2014

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів