Як стати VIP-клієнтом банку в Україні

стати, VIP-клієнтом, банку, в Україні, MasterCard

Як стати VIP-клієнтом банку в Україні

Мабуть кожен з нас хотів би стати ексклюзивним клієнтом банку, особливо коли марно витрачав час у черзі в касу. Швидке обслуговування, окремі зали, персональний менеджер, чашечка кави, підвищена ставка по депозиту або збільшенийліміт кредитування – ось навіть не весь перелік бонусів для VIP-клієнта. Однак все в нашому світі має свою ціну та банківське преміум обслуговування не є виключенням.

Критерії преміум обслуговування

Як це не дивно – стати VIP-клієнтом банку в Україні доволі просто. Достатньо оформити картку від платіжних систем Visaабо MasterCard високого класу. В Україні це зазвичай:

1. MasterCard World Elite/Visa Infinite - найпрестижніша
2. Visa Signature/MasterCard Black Edition - «середнячок»
3. Visa Platinum/MasterCard Platinum - найбільш дешева з тих, що дають доступ до елітного обслуговування.

«Відкриття VIP картки «RwS bank» не передбачає особливих критеріїв чи вимог до клієнта. Таку картку може отримати будь-який клієнт, так само як і будь-яку іншу», - розповідає Володимир Башкатов, Директор департаменту карткового бізнесу «RwS bank».

Однак ціна такого «пластику» може бути на вагу золота. Так, якщо послуга обслуговування банківської картки для звичайного клієнта може коштувати 20 грн на місяць або бути взагалі безкоштовною, то для елітного пластику вона становитиме 300 – 2 000 грн для MasterCard World Elite/VisaInfinite, 400 – 800 грн для Visa Signature/MC Black Edition та 100 – 750 грн для Visa Platinum/MasterCard Platinum.

В додаток деякі банки ще беруть плату за відкриття картки або рахунку у розмірі 800 – 10 000 грн. На щастя таких установодиниці, а крім основної картки, банкіри ще оформлять 2-4 безкоштовні картки для членів вашої родини.

Sense Bank, ТАСКОМБАНК, ПУМБ, Ощадбанк пропонують стати членами клубу елітного обслуговування з доступом до знижок та ексклюзивних послуг від партнерів банку без відкриття VIP-картки. Однак критерії входження тут будуть високі - банки можуть вимагати розміщення на рахунках суми у 2 млн. грн. та вище або надходжень на рахунки 50 000 грн. щомісячно.

Як зекономити на VIP-обслуговуванні

Часто банки надають клієнтам можливість зекономити на місячному обслуговуванні елітних карток шляхом внеску річної плати. Такий платіж зазвичай дорівнює вартості обслуговування за 10 місяців, тобто 2 місяця ви отримуєте «в подарунок».

Ба більше, українські банки можуть взагалі не нараховувати плату за обслуговування, якщо клієнт розраховується карткоюв магазинах на певну суму в місяць, тримає кошти на залишкуабо депозиті, чи на картку надходять великі суми.

Таблиця. Вимоги для безкоштовного обслуговування VIP-клієнта в залежності від класу елітної картки згідно результатів дослідження компанії «ПростобанкКонсалтинг»

Клас картки

Розрахунки в магазинах на місяць

Залишки на картці або депозиті

Надходження на картку за місяць

MC World Elite/VisaInfinite

від 30 до 95 тис. грн.

від 30 до 150 тис. дол.

від 100 тис. грн.

Visa Signature/MC BlackEdition

від 10 до 30 тис. грн.

від 50 до 100 тис. грн.

від 40 тис. грн.

Visa/MC Platinum

від 7 до 30 тис. грн.

від 50 тис. грн.

-

Які бонуси по класичним банківським послугам отримує преміум клієнт

Банки часто пропонують VIP-клієнтам бонуси або знижки занайбільш популярними банківськими послугами та операціями:

• безкоштовне поповнення картки клієнта;
• перекази в інші банки без комісії за допомогою мобільного додатку;
• зняття коштів в касі гривні та валюті без комісії;
• безкоштовне зняття в банкоматі банку, іншого банку в Україні та закордоном;
• бонус к ставці по депозиту, зменшена ставка по кредитуванню;
• безкоштовна оренда сейфів;
• 0% SWIFT-перекази закордон;
• відкриття рахунку в цінних паперах без комісії;
• купівля ОВДП на первинному ринку у мобільному застосунку;
• 0% за валюто-обміні операції.

Не полінуйтесь уточнити в банку про додаткові умови таких бонусів, адже частенько вони існують. Так, наприклад, безкоштовне зняття готівки в банкоматах може обмежуватись сумою від 10 000 до 300 000 грн на місяць, а 0% тариф за перекази розповсюджуватись лише на операції з вашими родичами.

Які додаткові бонуси пропонують банки

В залежності від банку та рівня картки престижних клієнтів заманюють додатковими сервісами та бонусами:

• доступ до послуг (кас) банків поза чергою;
• виділення особистого радника з банківських послуг;
• консьєрж-сервіс;
• надання кімнат для проведення бізнес-переговорів клієнта у відділеннях банку;
• кур'єрська доставка документів і карт;
• доступ до бізнес-залів в аеропортах світу;
• безкоштовний поліс страхування при виїзді закордон;
• додаткові страхові послуги;
• знижки на товари та послуги від платіжних систем;
• компенсація за затримку авіарейсу, за затримку або втрату багажу;
• знижки на товари та послуги від партнерів банку (ресторани, юридичні компанії, алкогольні шопи);
• повернення власних або кредитних коштів у разі шахрайського злочину;
• послуги з телемедицині (медична та психологічна підтримка, онлайн-лекції);
• компенсація витрат у випадку покупки неякісного або бракованого товару;
• додатковий кешбек;
• накопичення миль з подальшим їх обміном на авіа чи залізничні квитки;
• інші послуги.

«Банки України надають послуги найвищого рівня для своїх найкращих клієнтів. Разом із преміальною карткою VIP-клієнт отримує різноманітний спектр банківських послуг та додаткових привілеїв. Водночас для їх отримання може знадобитися виконання певних умов при користуванні преміальною карткою або дотримання певного порядку замовлення послуги», - розповідає Тетяна Чарікова, старший менеджер з обслуговування клієнтів сегменту Преміум Агропросперіс Банку.

Чи платять банки відсоток на залишок

В Україні банки зазвичай не платять проценти на залишок коштів клієнта на картковому рахунку або встановлюють невелику процентну ставку на залишок по елітним карткам (до 1,5% у гривні, 0,01% у валюті). Однак, майже кожен банкмає гривневий депозит з можливістю вільного поповнення та зняття коштів через мобільний додаток з підвищеною ставкою- 3-9% річних.

Кредитна картка як бонус

Банки можуть встановлювати кредитний ліміт на VIP-картку або видавати клієнту окрему кредитну картку. Максимальна сума лінії часто встановлюється індивідуально та зазвичай не перевищує 800 000 грн, процентна ставка становить від 28% до 60,14% річних. Може надаватись пільговий період з майже нульовою процентною ставкою на період від 31 до 62 днів.

Як отримати елітну картку

Для відкриття картки зазвичай вам доведеться відвідати відділення банку з паспортом та ІПН. Проте на ринку можна зустріти банки, які надають можливість оформити картку онлайн, наприклад, через мобільний додаток та відправлять вам згодом «пластик» поштою (Monobank, ПриватБанк, КредоБанк, ПУМБ та інші). Доставити картку можуть не тільки по Україні, але й закордон. Послуга може бути як безкоштовною, так і коштувати до 1 200 грн в залежності від банку та країни доставки. «Процедура оформлення елітної катки не відрізняється від звичайної. Клієнт може оформити картку на відділенні або віддалено через мобільний додаток «RwS online» за умови наявності КЕП», - коментує Володимир Башкатов.

Обслуговування елітних клієнтів зазвичай відбувається в спеціальних VIP-центрах з покращеним комфортом або окремих VIP-зонах у класичних відділеннях. Однак якщо окремих зон нема, заможний клієнт може розраховувати на позачергове обслуговування у звичайній касі, а керівник відділення буде радий поспілкуватися з ним особисто та запропонувати індивідуальні рішення.

Як буде розвиватись сегмент преміум обслуговування у 2024-2025 роках

«Цілком можливо, що продукти для VIP-клієнтів будуть змінюватися відповідно до викликів часу. Це можуть бути послуги більш широкого вжитку, однак із спеціальними умовами/бонусами. Наприклад, знижка на послуги медичного закладу або спеціальна пропозиція по відпочинку на Заході України», - розповідає Башкатов Володимир. «Найбільші перспективи розвитку private banking вбачаються в інвестиційному банкінгу, діджиталізіції та доступу до сервісів з будь-якої точки світу, тому банки активно працюватимуть в цих напрямках», - вважає Тетяна Чарікова.

Цю думку поділяє Олександр Сєдих, фінансовий директор компанії «Простобанк Консалтинг»: «В США та країнах ЄС послуги з wealth management користуються великим попитом. Це може бути як самостійне інвестування коштів у різноманітні цінні папери за допомогою мобільного додатку банку, так й з консультуванням експертами фінансової установи. На українському ринку наразі цей напрям представлений переважно інвестуванням в ОВДП, проте після війни перелік інструментів для вкладення коштів розшириться».

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон