На Херсонщині зiбрали близько 4,5 млн грн туристичного збору

Херсон,туристичний збір

Попри труднощі, спричинені світовою пандемією, 2020 рік був продуктивним для туристичної сфери області. Херсонщина як «зелена зона» після послаблення карантинних обмежень залишалася популярним регіоном для відвідування. З урахуванням даних моніторингового дослідження туристичних потоків мобільного оператора «Київстар», зокрема підрахунку внутрішніх та іноземних гостей (у вигляді знеособлених даних), які перебували на території області не менше ніж 1 добу у приватних цілях, з метою MICE-, ностальгічного, інших видів туризму, відпочинку, оздоровлення, тощо, тільки за 11 місяців 2020 до Херсонщини завітали понад 3,8 млн відвідувачів, серед них — майже 57,4 тис. іноземців.

Згідно з інформацією, наданої Головним управлінням Державної податкової служби України у Херсонській області, Автономній республіці Крим та місті Севастополі за січень-грудень 2020 року сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів склала близько 4,5 млн грн.

Загалом суб’єктами туристичної діяльності (заклади розміщення та туристичні агентства) Херсонщини сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 37 млн грн. Окрім того, від супутніх економічних сфер, що є підґрунтям туристичних послуг (торгівля, розваги, відпочинок, транспорт, харчування), надійшло 1359,8 млн грн.

Варто зазначити, що на вищевказані показники значною мірою вплинули карантинні заходи, впроваджені через загрозу поширення коронавірусної інфекції COVID-19. 12 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України з метою запобігання пандемії було впроваджено обмеження щодо діяльності закладів розміщення, громадського харчування, культурних інституцій, проведення масових заходів. Тривалий час було обмежене міжнародне та міжрегіональне залізничне, авіасполучення. Однак, наприкінці травня того ж року Херсонщину було визнано регіоном зі сприятливою епідеміологічною ситуацією.

1 червня 2020 року «Укрзалізниця» розпочала поступове відновлення руху поїздів на території України, у тому числі було запущено потяг Київ-Херсон-Київ.

6 червня 2020 року на Херсонщині офіційно відкрили літній туристичний сезон. У рамках одноденного інформаційного туру «Таврійське екооздоровлення», присвячений до цієї події, відбувся пресбрифінг ексголови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва, присвячений старту літнього туристичного сезону. Очільник області зустрівся з журналістами, щоб розказати про плани щодо розвитку туристичної галузі на Херсонщині.

Починаючи з 10 червня розпочали повноцінну роботу заклади розміщення (окрім дитячих таборів, які відкрилися тільки в серпні), закладам громадського харчування було дозволено приймати гостей не тільки на літніх майданчиках, а й у приміщеннях, відновили роботу заклади культури. Діяльність яких була врегульована відповідними постановами Головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, які містили тимчасові рекомендації щодо впровадження протиепідемічних заходів щодо роботи у період адаптивного карантину.

16 червня відновилося авіасполучення Київ-Херсон-Київ. Першим літаком на Херсонщину прибули зіркові амбасадори Президентської ініціативи «Мандруй Україною» Ганна Різатдінова та Євген Клопотенко. У рамках ініціативи Херсонською обласною державною адміністрацією спільно з компанією «Міжнародні авіалінії України» за підтримки Державного агентства розвитку туризму України організовано престріп «#ХерсонщинаНеймовірна» для представників провідних українських ЗМІ. Відеоролик «Мандруй Україною. Херсонщина» та чисельні сюжети про туристичний й курортно-рекреаційний потенціал Херсонської області на провідних національних телеканалах переглянули мільйони глядачів.

Довідково. Згідно з положеннями Податкового кодексу України, одним з місцевих зборів, рішення щодо встановлення якого приймається місцевими радами, є туристичний збір.

Метою запровадження даного збору є сприяння розвитку туристичного потенціалу територій, адже кошти збору надходять до загального фонду місцевих бюджетів та розподіляються на потреби територіальної громади, в тому числі на розвиток туристичного сегмента: покращення інфраструктури, розвитку туризму, як внутрішнього, так і в’їзного, підвищення іміджу туристичних центрів тощо.

Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно з законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі). Платниками збору не можуть бути особи, які постійно проживають у селі, селищі, або місті, особи які прибули у відрядження чи за путівками (курсівками) до лікувально-профілактичних закладів, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та їх супроводжуючі, внутрішньопереміщені особи, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, ветерани війни та інш. визначені законом категорії осіб.
Справляння збору може здійснюватися у місцях проживання (ночівлі): готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, гірських притулках, таборах для відпочинку, пансіонатах та інших об’єктах податковими агентами: юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб, фізичними особами-підприємцями, квартирно-посередницькими організаціями, юридичними особами, які уповноважуються радами.

Ставка збору встановлюється за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі до 0,5% – для внутрішнього туризму та до 5% – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за кожну добу тимчасового розміщення. Ознайомитися з актуальними ставками туристичного збору на Херсонщині можна за посиланням.

Херсонською обласною державною адміністрацією рекомендовано органам місцевого самоврядування спрямовувати надходження від туристичного збору саме на розвиток туристичної інфраструктури.


Департамент туризму та курортiв ХОДА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон