Херсонський водоканал закупив сучасне обладнання за грантові кошти

водоканал, гіпохлорит, соль, насосна станція

У рамках реалізації міжнародного проєкту «Безпечна вода для Херсона», Херсонський Водоканал невдовзі отримає сучасне європейське устаткування для виробництва гіпохлориту натрію зі звичайної повареної солі на одній з насосних станцій водопроводу міста.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Херсонський Водоканал, перший в Україні, отримав європейський грант на реалізацію «твердого проєкту» у сумі 100 000 євро. Проєкт був підготовлений Асоціацією Водоканалів Словаччини разом із Асоціацією Водоканалів України та Херсонським Водоканалом і став переможцем у конкурсі, який був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку. Строк реалізації проекту – вересень 2019 – січень 2021 року.

Незважаючи на карантинні обмеження, словацькі колеги зробили все можливе, щоб дотриматися термінів реалізації проєкту. Вони вже підготували до відправлення у Херсон все необхідне устаткування.

Виробництво гіпохлориту натрію – речовини для знезараження питної води – на одній з шести водопровідних станцій у Херсоні дозволить заощадити до 60% коштів, які витрачаються на знезараження води на насосній станції водопроводу №4 та уникнути перебоїв у постачанні реагенту виробником-монополістом. Більше того, реалізація цього проєкту дозволить збагатитись новим досвідом та відкриє великі перспективи до залучення грантових і кредитних коштів не тільки Херсонським Водоканалом, а і водоканалами інших міст України.

Наступним етапом необхідно доставити обладнання із Словаччини до Херсону. Водоканал сподівається на безкоштовне розтаможення подарунку для херсонців. Тепер слово за нашими чиновниками.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон