Продовольчі ринки на Херсонщині знову відкриють?

ринки, не працюють, продукти
Після кількох тижнів вимушеного простою через карантинні обмеження на Херсонщині хочуть знову відкрити продовольчі ринки, яких у регіоні 37.

Щоправда, відбудеться це лише в разі, якщо експертні комісії за участю фахівців Держпродспоживслужби, Центру громадського здоров'я, органів місцевого самоврядування переконаються в дотриманні тут жорстких санітарно-епідеміологічних норм. Зокрема, ряди з товаром мають регулярно дезінфікувати, розміщувати торговельні місця на відстані не менш як півтора метра один від одного, не допускати скупчення покупців у натовпи, і стежити за дотриманням ними безпечної дистанції.

Херсонці сподіваються, що відкриття ринків дасть змогу збити роздрібні ціни на харчі й товари першої необхідності у супермаркетах, які завищують їх під час карантину внаслідок ажіотажного попиту та відсутності конкуренції. У свою чергу працівники ринків нагадують, що через відсутність роботи й до розорення підприємств недалеко. Адже мало не єдиним джерелом їх доходів є гроші за оренду торговельних площ. А коли вони не надходять, не буде й грошей на податки та інші обов'язкові платежі.

Директор найбільшого в Херсоні Центрального ринку Олександр Самойленко, приміром, зазначив, що тільки на земельний податок його господарській структурі потрібно більш як сорок тисяч гривень на місяць. Тож для полегшення фінансово тягаря міськраді варто зменшити його ставки на час карантину чи взагалі звільнити ринки від таких виплат.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів